Straciła 45 tys. zł

Will Smith okradł Polkę?! Kobieta wierzyła, że rozmawia z aktorem

flickr.com

Kilka dni temu na policję zgłosiła się 35-letnia kobieta, mieszkanka powiatu chełmskiego. Poinformowała funkcjonariuszy, że straciła prawie 45 tys. zł. Kurierlubelski.pl podał, że kobieta wpłaciła te pieniądze... Willowi Smithowi. A dokładniej komuś, kto się za niego podawał. Kobieta uwierzyła, że jest to hollywoodzki aktor. W dodatku mężczyzna upoważnił kobietę do odbioru swoich diamentów, dolarów i dokumentów rozwodowych. 

Will Smith okradł Polkę? 

Policja w Lublinie, która prowadzi sprawę, podała, że pokrzywdzona kobieta prowadziła rozmowy na jednym z portali społecznościowych. Konwersacja przebiegała głównie tekstowo, ale doszło do jednego połączenia wideo, na którym kobieta faktycznie rozpoznała aktora...  

Osoba oczywiście nie była Willem Smithem, ale oszustem. W pewnym momencie upoważnił kobietę do odbioru paczki, w której miały znajdować się dokumenty o wartości 6 milionów dolarów, a także 3 miliony dolarów w gotówce, wraz z papierami rozwodowymi. Aby jednak móc je odebrać - potrzebne było upoważnienie. Mężczyzna poprosił kobietę, aby wpłaciła 45 tysięcy złotych na podane konto, aby móc uzyskać niezbędny certyfikat i zapłacić cło. Po tym, jak kobieta wpłaciła sumę - mężczyzna przestał się z nią kontaktować. Obecnie policja pracuje nad tym, aby ustalić, gdzie się znajduje. 

Pamiętajcie - nie przelewajcie żadnych pieniędzy nieznajomym. A już w ogóle nie róbcie tego dla światowych sław... 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO