×

Wyszukaj artykuł


Wygra?

Wiktoria Gabor na wielkim otwarciu Eurowizji Junior 2019!

Redakcja Pinbook | 21-11-2019 | skomentuj

Wiktoria Gabor na wielkim otwarciu Eurowizji Junior 2019!

AKPA

Oceń


W tym roku, dzięki zeszłorocznej wygranej Roksany Węgiel, Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w naszych polskich Gliwicach. W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie konkursu.  Ceremonia miała miejsce w Teatrze Śląskim w Katowicach i przywitano na niej reprezentantów 19 krajów. Już 24 listopada będą walczyć o wygraną, która może otworzyć im drzwi do kariery muzycznej. Oczywiście, nie zabrakło tam naszej reprezentantki Wiktorii Gabor, a także Roksany Węgiel, która wraz z Idą Nowakowską i Aleksandrem Sikorą poprowadzi konkurs.

  Zobacz także  

Video dnia:W piątek 22 listopada rozpocznie się internetowe głosowanie na zwycięzcę konkursu. W przeciwieństwie do Eurowizji dla dorosłych, na dziecięcej edycji konkursu można oddać głos na reprezentanta swojego kraju.

Kim jest nasza reprezentantka?

Wiktoria Gabor urodziła się w Niemczech i ma 12 lat. Pochodzi z muzykalnej romskiej rodziny - jej rodzice grają w zespole wykonującym tradycyjną cygańską muzykę. Przez dużą część życia mieszkała w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu do perfekcji opanowała język angielski. Dała już się wcześniej poznać jako uczestniczka programu „The Voice Kids”, w którym dotarła do samego finału. W tym roku wygrała „Szansę na sukces”, dzięki czemu stała się reprezentantką Polski na konkursie Eurowizja Junior 2019. Wystąpi tam z piosenką, pt. „Superhero”, której treść dotyczy ekologii i wspólnego dbania o naszą planetę.

  Zobacz także  


Myślicie, że ma szansę na wygraną?

Wszystko na temat:

Roksana Węgiel Eurowizja Junior Gwiazdy Muzyka Wiktoria "Viki" Gabor Wszystkie tagiDodaj komentarz