× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Wielkanocne podsumowanie wypadków drogowych

Redakcja Pinbook | 25-04-2019 | skomentuj

Wielkanocne podsumowanie wypadków drogowych

NaszeMiasto.pl

Oceń


Komenda Główna Policji: 38 ofiar, 308 rannych, 281 wypadków i 1450 kierowców pod wpływem alkoholu


To bilans sytuacji na drogach w święta wielkanocne, od piątku do poniedziałku. W wielkanocny poniedziałek doszło do 56 wypadków, 12 osób zginęło, a 57 zostało rannych. Tego dnia policjanci zatrzymali 283 nietrzeźwych kierowców. Jak mówi podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego, sytuacja na drogach była bardzo trudna. Bardzo duże natężenie ruchu dawało się we znaki kierowcom. Wielogodzinne korki i utrudnienia w ruchu to nie jedyne efekty wielkanocnych podróży.

  Zobacz także  


Zmęczenie wielogodzinnym staniem w sznurze samochodów przyczyniło się do incydentu w Rzeszowie, gdzie 61-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło w wielkanocną niedzielę (21 kwietnia) na ulicy Budziwojskiej. Wypadek wydarzył się ok. godz. 9:00 w okolicy kościoła. – Kierująca fordem focusem 65-letnia kobieta z nieustalonych przyczyn zjechała na chodnik i potrąciła 61-letnią pieszą. Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala – poinformowała nas nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.
Na szczęście tegoroczne święta obeszły się bez bicia rekordu ilości zdarzeń drogowych. Niemniej, każdy taki przypadek jest bardzo niebezpieczny, a wiele z nich zakończyło się tragedią ludzką. Miejmy na uwadzę, żeby zachować ostrożnośc na drogach i to nie tylko w święta.





Wszystko na temat:

Wszystkie tagi



Dodaj komentarz