× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Widmo klęski głodowej nad Koreą Północną

Redakcja Pinbook | 06-05-2019 | skomentuj

Widmo klęski głodowej nad Koreą Północną

koniec-swiata.pl

Oceń


ONZ informuje: Korea Płn. ograniczyła racje żywnościowe mieszkańców do 300g dziennie.

Jak podaje raport Organizacji Narodów Zjednoczonych, najmniejsze w historii dzienne przydziały jedzenia mieszkańców Korei Północnej stały się faktem. Przyczynami są najgorsze od 10 lat zbiory, których powodem są drastyczne zmiany klimatu. Azjatycki kraj boryka się z długotrwałymi suszami, które w połączeniu z wielkimi upałami przemieniają rośliny w suchą trawę. Kraj nawiedziły też powodzie. Wielka woda aż dwukrotnie, z obu stron tej części półwyspu zalała znaczne połacie terenu, w tym wielu upraw. To co nie wyschło na słońcu w trakcie suszy, zostało zalane i zniszczone powodziami. Powodzie doprowadziły do wysokich strat ludzkich i materialnych - 63 tys. rodzin, głównie na południu kraju, zostało pozbawionych dachu nad głową, ponad 30 tys. domów zostało zniszczonych.

  Zobacz także  


Opady spowodowały też uszkodzenie części infrastruktury, w tym linii kolejowych, mostów, dróg i linii energetycznych.
To już nie pierwszy przypadek, kiedy mieszkańcom tego kraju grozi klęska głodu. Pierwsza, trwająca w latach 1995–1999; była spowodowana złą polityką rządu, ustaniem wsparcia ze strony Rosji borykającej się z problemami po dezintegracji Związku Radzieckiego oraz powodzią w 1995. Według różnych źródeł, w wyniku głodu mogło zginąć do 2,5 mln mieszkańców Korei (ponad 1 mln podczas tzw. Ciężkiego marszu w latach 1995–1997. Podczas klęski głodu większość mieszkańców żywiło się korą drzew i trawą. Zanotowano także przypadki kanibalizmu. Wiele dzieci po utracie rodziców zaczęło żebrać na ulicy. Niektóre z nich trafiły do specjalnych obozów, w których umierały w wyniku głodu i braku opieki.

Wszystko na temat: