×

Wyszukaj artykuł

Niepokojące wieści

W lubuskim znaleziono drugiego dzika chorego na ASF

Redakcja Pinbook | 18-11-2019 | skomentuj

W lubuskim znaleziono drugiego dzika chorego na ASF

Fotografia poglądowa

OceńPaństwowym Instytut Weterynaryjny w Puławach wydał komunikat, w którym potwierdził kolejny przypadek dzika zakażonego ASF, czyli afrykańskim pomorem świń. Padłe zwierzę znaleziono w województwie lubuskim, na tymczasowo wygrodzonym z powodu skażenia obszarze. Jego obwód wynosi aż 36 km. Główny Lekarz Weterynarii poinformował w swoim komunikacie:

Dodatni wynik dotyczy zwłok padłego dzika znalezionych w obrębie strefy skażonej wyznaczonej rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u świń (ASF) i dzików na terenie powiatów wschowskiego i nowosolskiego.

Główny Inspektorat Weterynarii przeczesuje teraz wygrodzony obszar wraz z jego okolicami w poszukiwaniu kolejnych chorych sztuk zwierząt. Jak podaje polsatnews.pl, w sobotę w akcji  wzięło udział 150 osób, a w niedzielę 80. W ciągu tego weekendu udało im się znaleźć na tym terenie aż 20 padłych dzików. Na razie jednak specjaliści uspokajają, że poza wygrodzonym terenem nie znaleziono żadnych chorych zwierząt i prawdopodobnie udało się zapobiec tragedii rozprzestrzenienia się choroby.

  Zobacz także  Wszystko na temat:

Choroba Województwo lubuskie Zwierzęta Wszystkie tagiKomentarze: