× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Rzadki przypadek

W Łodzi urodziły się bliźniaki o dwóch różnych kolorach skóry

Redakcja Pinbook | 08-11-2019 | skomentuj

W Łodzi urodziły się bliźniaki o dwóch różnych kolorach skóry

dzienniklodzki.pl

Oceń


28 października w szpitalu im. Rydygiera w Łodzi urodziły się niezwykłe bliźniaki – Jason i Joanna. Są to dzieci pary pochodzącej z Kamerunu. Oboje rodzice, mama Feumi Wanji Ornella Diana oraz tata Minkoumou Noumi Alex Franck mają więc ciemny kolor skóry. Duże musiało być zaskoczenie położnej gdy się okazało, że jedno z dzieci ma ciemny, a drugie biały kolor skóry. Okazało się bowiem, że doszło do rzadkiej anomalii genetycznej, na skutek czego jedno z bliźniąt jest albinosem. Ta niecodzienna sytuacja najmniej podobno zdziwiła samych rodziców dzieci, gdyż jak twierdzą, w ich bliskiej rodzinie występowały już wcześniej takie przypadki.

  Zobacz także  


Dziewczynkę Joannę, która urodziła się albinosem, może teraz czekać ciekawe, ale też niełatwe życie.

Czym jest albinizm?

Albinizm jest rzadką anomalią genetyczną, która mówiąc w skrócie, powoduje brak pigmentu w skórze, tęczówce oka i włosach. Skóra i oczy albinosów często przyjmują różowawy kolor wynikający z prześwitywania naczyń krwionośnych. Zdarza się czasem, że ich tęczówki przybierają krwisty, czerwony kolor, ale najczęściej są bladoniebieskie. Osoby dotknięte albinizmem muszą szczególnie uważać na działanie promieni słonecznych, gdyż ich skóra niezdolna do wytwarzania melaniny, od razu ulega bolesnym poparzeniom i zrogowaceniom. Często też cierpią z powodu słabego i wrażliwego wzroku. Albinosi na skutek swojej przypadłości cechują się oryginalną i niemożliwą do przeoczenia urodą, która od razu przyciąga uwagę. Dięki niej ostatnio świat mody zaczęli podbijać co niektórzy albinoscy modele i modelki. Być może, że małą Joannę czeka podobna przyszłość.

Wszystko na temat:

Dzieci Łódź Kamerun Albinizm Medycyna Wszystkie tagiDodaj komentarz