× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


W Łodzi urodził się koto-niedźwiedź

Redakcja Pinbook | 09-04-2019 | skomentuj

W Łodzi urodził się koto-niedźwiedź

animals.sandiegozoo.org

Oceń


Młody koto-niedźwiedź, a właściwie binturong orientalny, przyszedł na świat w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Rzadkie stworzenia na wolności żyją jedynie w wilgotnych lasach Azji i są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Można je podziwiać jedynie w kilkudziesięciu ogrodach zoologicznych na całym świecie. Tym bardziej cieszą narodziny małego przedstawiciela gatunku w naszym kraju.

  Zobacz także  


Początkowo para zwierząt z Łodzi nie darzyła się zbytnią sympatią. Dzięki cierpliwości i odpowiedniemu podejściu opiekunów udało się połączyć zwierzęta w parę – owocem tej niełatwej miłości jest właśnie młody binturong. Od tamtej pory jest oczkiem w głowie rodziców i pracowników zoo.

Binturongi to niezwykle zwinne stworzenia, które rozczulają i bawią odwiedzających ogrody zoologiczne. Ciekawostką jest zapach ich moczu, który do złudzenia przypomina popcorn.

Wszystko na temat: