×

Wyszukaj artykuł

Tragiczna interwencja

W Koninie policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę

Marta | dnia: 14-11-2019 | skomentuj

W Koninie policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę

Fotografia poglądowa

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Dzisiaj około godziny 10.00 funkcjonariusz policji oddał śmiertelny strzał do młodego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Według relacji policjantów, chcieli oni wylegitymować grupę mężczyzn przebywających na pobliskim osiedlu. Nie chcieli oni jednak posłuchać funkcjonariuszy i jeden z nich zaczął uciekać. Jak twierdzi przytaczany przez Polsat News inspektor Andrzej Borowiak, funkcjonariusze zostali zmuszeni wtedy do użycia broni. Jeden z nich strzelił prosto w uciekającego mężczyznę. Postrzelony mężczyzna mimo wezwania pomocy i reanimacji zmarł.

  Zobacz także  


Prokuratura będzie teraz prowadziła śledztwo w tej sprawie i będzie sprawdzać, czy faktycznie konieczne było użycie przez policjanta broni.

 

Słusznie strzelał?

Na razie nie wiadomo, czy policjant, który oddał śmiertelny strzał, działał zgodnie z procedurami i regulaminem. Dochodzenie poza prokuraturą będzie prowadził również wydział spraw wewnętrznych policji. Miejsce zdarzenia oraz broń funkcjonariusza zostały zabezpieczone i są teraz badane przez śledczych. Wiadomo też, że znaleziono tam nożyczki, które traktuje się jako dowód w tej sprawie. Cytowany przez Polsat News rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji mówił:

Na miejscu obok ciała zabezpieczono duże nożyczki, które traktujemy jako niebezpieczne narzędzie i torebkę z białym proszkiem, prawdopodobnie narkotykami.

Póki co, policja nie podaje dokładnych danych na temat tożsamości i wieku zmarłego mężczyzny.


Wszystko na temat:

Policja Śmierć Konin Strzelanina Broń palna Narkotyki Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz