× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Tragiczna interwencja

W Koninie policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę

Redakcja Pinbook | 14-11-2019 | skomentuj

W Koninie policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę

Fotografia poglądowa

Oceń


Dzisiaj około godziny 10.00 funkcjonariusz policji oddał śmiertelny strzał do młodego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Według relacji policjantów, chcieli oni wylegitymować grupę mężczyzn przebywających na pobliskim osiedlu. Nie chcieli oni jednak posłuchać funkcjonariuszy i jeden z nich zaczął uciekać. Jak twierdzi przytaczany przez Polsat News inspektor Andrzej Borowiak, funkcjonariusze zostali zmuszeni wtedy do użycia broni. Jeden z nich strzelił prosto w uciekającego mężczyznę. Postrzelony mężczyzna mimo wezwania pomocy i reanimacji zmarł.

  Zobacz także  


Prokuratura będzie teraz prowadziła śledztwo w tej sprawie i będzie sprawdzać, czy faktycznie konieczne było użycie przez policjanta broni.

 

Słusznie strzelał?

Na razie nie wiadomo, czy policjant, który oddał śmiertelny strzał, działał zgodnie z procedurami i regulaminem. Dochodzenie poza prokuraturą będzie prowadził również wydział spraw wewnętrznych policji. Miejsce zdarzenia oraz broń funkcjonariusza zostały zabezpieczone i są teraz badane przez śledczych. Wiadomo też, że znaleziono tam nożyczki, które traktuje się jako dowód w tej sprawie. Cytowany przez Polsat News rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji mówił:

Na miejscu obok ciała zabezpieczono duże nożyczki, które traktujemy jako niebezpieczne narzędzie i torebkę z białym proszkiem, prawdopodobnie narkotykami.

Póki co, policja nie podaje dokładnych danych na temat tożsamości i wieku zmarłego mężczyzny.

Wszystko na temat:

Policja Śmierć Konin Strzelanina Broń palna Narkotyki Wszystkie tagiDodaj komentarz