Co zamierzali z nią zrobić?

W Braniewie aresztowano posiadaczy nielegalnego arsenału broni

W ostatnich dniach policjanci dokonali szokującego odkrycia w miejscowości Braniewo. Znaleźli tam bowiem cały arsenał broni, na który składały się liczne pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe, granaty oraz wiele elementów luf z komorami zamkowymi. Samej amunicji znaleziono aż 500 sztuk. W związku z tym wyjątkowo niebezpiecznym znaleziskiem aresztowano trzy osoby, z czego dwie zostały już aresztowane.
 

braniewo.policja.gov.pl

Prokuratura prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie, a policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Pierwsze aresztowanie

Policja już pod koniec września zatrzymała w Braniewie pierwszego mężczyznę, którego podejrzewała o nielegalne posiadanie broni. Po przeszukaniu należącego do niego terenu okazało się, że ukrywał tam całą kolekcję broni, pochodzącej prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Braniewie, w skład prywatnego arsenału wchodziły: bagnety, 24 lufy karabinowe, magazynki, amunicja pistoletowa, granaty F1 z zawartością materiałów wybuchowych i 255 sztuk amunicji karabinowej. Mężczyzna został aresztowany.


Większa sprawa

Niedługo po aresztowaniu mężczyzny śledczy wpadli na trop dwóch innych osób, które w zeszłym tygodniu udało się złapać. W ich domu znaleziono podobną ilość nielegalnej broni, co na posesji pierwszego mężczyzny. Były tam między innymi: pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe, liczne elementy luf z komorami zamkowymi oraz 299 sztuk amunicji.

Na razie nie wiadomo, w jakim celu mężczyźni gromadzili taką ilość niebezpiecznej broni. Wszystko ma wyjaśnić trwające właśnie śledztwo, w czasie którego prawdopodobnie dojdzie do kolejnych zatrzymań.


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO