×

Wyszukaj artykuł

Dobry pomysł?

Patryk Vega pomimo epidemii kręci film w Warszawie

Redakcja Pinbook | 25-03-2020 | skomentuj

Patryk Vega pomimo epidemii kręci film w Warszawie

AKPA

OceńZ powodu epidemii koronawirusa wstrzymano większość produkcji filmów, seriali i programów telewizyjnych. Kwestie bezpieczeństwa sprawiły, że praca na planie filmowym stała się w zasadzie niemożliwa. Znaczna część twórców przesunęła więc premiery swoich filmów oraz seriali na odległe i bliżej nieokreślone terminy. Okazuje się jednak, że nie wszyscy postanowili się dostosować do tej sytuacji. Ostatnio pisaliśmy między innymi o Konradzie Niewolskim, który pomimo pandemii rozpoczął zdjęcia do swojego najnowszego filmu „Asymetria”. Wygląda na to, że do grona krnąbrnych reżyserów dołączył teraz także Patryk Vega.

  Zobacz także  


Okazuje się, że w Warszawie trwają właśnie zdjęcia do nowego filmu Patryka Vegi.

Praca nad filmem

Projekt, nad którym obecnie pracuje Vega, nosi roboczy tytuł „Seryjny samobójca”. Ma on być drugą częścią filmu „Służby specjalne”. Patryk Vega razem z ekipą filmową został w ostatnich dniach przyłapany przez reporterów podczas kręcenia swojej nowej produkcji na warszawskim Polu Mokotowskim. Paparazzi zrobili wczoraj zdjęcia, na których widać pracujące na planie osoby, których liczba nie przekraczała jednak 50. Jak donosi Super Express, na planie były zachowane środki ostrożności - pracownicy mieli mierzoną temperaturę, a sprzęt był na bieżąco dezynfekowany. Najprawdopodobniej jednak wtorek był ostatnim dniem kręcenia zdjęć do filmu. Zgodnie z panującym od środy rozporządzeniem, zakazane są teraz zgromadzenia powyżej dwóch osób.

  Zobacz także  


Reakcje środowiska

Nieodpowiedzialne postępowanie Patryka Vegi wywołało oburzenie wielu osób, w tym ze świata show-biznesu. Jedną z nich jest Karolina Korwin-Piotrowska, która w ostrych słowach skrytykowała działania reżysera na swoim Instagramie:

Zadać trzeba pytanie o to, na jakich zasadach to powstaje, czy wie o tym sanepid i policja. Jaka firma to była w stanie ubezpieczyć? Jakie umowy podpisywali ludzie? Z jakimi klauzulami? Czy to nie jest świadome sprowadzenie zagrożenia na ludzi? Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegów i koleżanek po fachu, wszyscy na tym strasznie tracą, ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak?

Jej zdanie poparł także Borys Szyc, który zamieścił na swoim InstaStory post dziennikarki i dopisał od siebie krótko:

To mamy kwarantannę, czy niektórzy są ponad? A do tego są totalnie nieodpowiedzialni?

A wy co siądzicie o zachowaniu Patryka Vegi?

Zobacz także: „Asymetria” - reżyser rozpoczął zdjęcia pomimo epidemii koronawirusa

Wszystko na temat:

Patryk Vega Borys Szyc Karolina Korwin Piotrowska Filmy Kino Film Instagram Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze: