×

Wyszukaj artykuł


Okrągłe urodziny gwiazdy

Taylor Swift kończy dzisiaj 30 lat! Zobaczcie, jak rozwijała się jej kariera

Redakcja Pinbook | 13-12-2019 | skomentuj

Taylor Swift kończy dzisiaj 30 lat! Zobaczcie, jak rozwijała się jej kariera

mirror.co.uk

Oceń


Taylor Swift jest jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop na świecie. Mało kto nie zna jej hitów, takich jak: „Shake it off”, „Look what you made me do”, „22” czy „Bad blood”. Młoda artystka od lat podbija muzyczny rynek, a jej piosenki wciąż zajmują pierwsze miejsca na listach przebojów. Utalentowana piosenkarka, która swoją karierę rozpoczęła już jako nastolatka, skończyła dzisiaj 30 lat.

  Zobacz także  


Taylor Swift urodziła się 13 grudnia 1989 roku w Pensylwanii, w Stanach Zjednoczonych.

Błyskawiczna kariera

Taylor wychowywała się wraz ze swoim młodszym bratem Austinem na farmie rodziców. Już w wieku 10 lat zaczęła przejawiać duży talent muzyczny oraz pisarski i napisała swoją pierwszą piosenkę, pt. „Lucky you”. Startowała również w licznych konkursach poetyckich, które z powodzeniem wygrywała. W wieku 14 lat napisała swoją pierwszą powieść, zatytułowaną „Girl named girl”. Rodzice bardzo wspierali córkę, którą wozili do Nowego Jorku na lekcje śpiewu oraz aktorstwa, a z czasem specjalnie dla rozwoju jej kariery przenieśli się do Tennessee. Szybko okazało się, że ten krok był słuszny - artystka poznała tam Scotta Borchette, założyciela wytwórni Big Machine. Mając jedynie 14 lat, Taylor podpisała z nią swój pierwszy kontrakt. Swoją karierę rozpoczęła od piosenek country. W 2006 roku wydała swój pierwszy album "Taylor Swift". Wraz ze swoją rosnącą popularnością, gwiazda niebawem zwróciła się w kierunku muzyki pop, z której jest znana na całym świecie.

  Zobacz także  


Dorobek gwiazdy

Taylor Swift, pomimo swojego młodego wieku, ma już na koncie ogromną liczbę nagród muzycznych. Na liście jej osiągnięć znajdują się między innymi Nagrody Grammy, MTV, Billboard Music Awards, American Music Awards, American Country Awards i wiele innych. Z pewnością jej imponująca lista osiągnięć z czasem znacznie się jeszcze powiększy.

Życzymy wszystkiego najlepszego!

Wszystko na temat:

Taylor Swift Gwiazdy Celebryci USA Muzyka Urodziny Wszystkie tagiKomentarze: