×

Wyszukaj artykuł


Grozi mu 5 lat

Udostępniał tysiące filmów – został aresztowany

Redakcja Pinbook | 26-10-2019 | skomentuj

Udostępniał tysiące filmów – został aresztowany

Fotografia poglądowa

Oceń


Podlascy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Białegostoku, który bezprawnie udostępniał filmy i seriale za pośrednictwem serwisu internetowego. Jego nielegalny proceder trwał od 25 września 2015 roku do 8 października 2019 roku. Mężczyzna nie był właścicielem praw autorskich i nie miał licencji. Piracki proceder Białostoczanina prawdopodobnie był bardzo intratnym biznesem, na którym dorobił się on niemałych pieniędzy. 

  Zobacz także  


Działający pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ policjanci weszli do mieszkania mężczyzny 8 października. Zabezpieczyli w nim sprzęt komputerowy, portfele sprzętowe kryptowalut, kopie serwerów i 42 tysiące złotych w gotówce.

Zamknięty portal i groźba więzienia

Zablokowano również konta bankowe 24-latka, na których znajdowała się kwota około 180 tysięcy złotych. Serwis mężczyzny mógł pochwalić się ogromną popularnością – zarejestrowanych było na nim 300 tysięcy użytkowników. W bazie serwisu znajdowało się około 10 tysięcy materiałów audiowizualnych – straty dystrybutorów filmów i seriali oszacowano na ponad 3 miliony złotych. Teraz mężczyzną zajmie się sąd – grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Białostocka policja dodaje, że sprawa mężczyzny ma charakter rozwojowy.

Wszystko na temat:

Białystok Piractwo Wszystkie tagiDodaj komentarz