×

Wyszukaj artykuł

Zagrażały zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci

Udaremniono przemyt 20 ton podrabianych zabawek z Chin [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 16-12-2019 | skomentuj

Udaremniono przemyt 20 ton podrabianych zabawek z Chin [WIDEO]

Fotografia poglądowa

OceńKrajowa Administracja Skarbowa poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy przemytu ponad 163 tys. podrabianych zabawek z Chin. Waga przejętego towaru sięga 20 ton, a jego wartość szacuje się na ponad 1,6 mln złotych. Jak podaje KAS:

Zabawki zatrzymane przez funkcjonariuszy KAS to m.in. kolorowe pluszaki, figurki z postaciami z bajek, karty do gry, lalki, zestawy samochodzików, klocki, zwierzątka, zestawy narzędzi małego majsterkowicza, naklejki itp. – w sumie aż 163,5 tys. sztuk.

  Zobacz także  


Przemycany towar miał trafić z Chin do krajów Unii Europejskiej.

Dwa kontenery

Funkcjonariusze KAS z Małaszewicz zatrzymali dwa kontenery. W pierwszym z nich znajdował się legalnie zgłoszony do odprawy towar, który był wymieszany z przemycanymi zabawkami. Nosiły one znaki towarowe znanych firm. Po konsultacji z kancelariami reprezentującymi właścicieli praw do znaków towarowych okazało się, że są to podróbki. Firmy, których dobra zostały naruszone, złożyły już wnioski o ściganie sprawców. Obecnie trwa weryfikacja zawartości drugiego kontenera, który najprawdopodobniej również jest pełen podrabianych zabawek.

Zgodnie z przepisami ustawy o prawie własności przemysłowej ten, kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Zobacz także  


Niebezpieczne podróbki

Funkcjonariusze KAS zatrzymali w 2019 roku już blisko milion nielegalnych zabawek, które nieraz stwarzały zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci. Niektóre z nich zawierały, np. ftalany, mogące w zależności od rodzaju, wykazywać działanie rakotwórcze, przyczyniać się do alergii lub powodować poważne uszkodzenia wątroby oraz nerek.

Wszystko na temat:

KAS Przemyt Nielegalny handel Chiny Unia Europejska Zabawka Wszystkie tagiKomentarze: