× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Uczniowie zabierają głos w sprawie strajku nauczycieli [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 25-04-2019 | skomentuj

Uczniowie zabierają głos w sprawie strajku nauczycieli [WIDEO]

finanse.wp.pl

Oceń


Trwający już niemal miesiąc strajk nauczycieli dał się we znaki wszystkim jego stronom.
Zajęcia w szkołach odwołane bezterminowo, mimo zbliżających się egzaminów maturalnych. Dla wielu młodych licealistów, jest to jeden z najważniejszych egzaminów życia, gdyż to od jego wyniku zależy czy dostaną się na swoje wymarzone kierunki studiów. Niestety, dochodzą do nas informacje, że niektóre szkoły praktykują bardzo radykalne metody strajkowania, które najbardziej dotykają niewinnych uczniów. Jedną z nich jest nieklasyfikowanie z przedmiotów za niską frekwencję. Absencja uczniów, spowodowana jest tym, że szkoły są zamknięte a nauczyciele odmawiają prowadzenia zajęć i używają takich sposobów protestu. Pojawiają się też informacje, jakoby nauczyciele mieli bojkotować egzaminy maturalne i uniemożliwić uczniom ich pisania. W jaki sposób? Nie mamy pojęcia.
Przypomnijmy jednak sytuację sprzed kilku tygodni kiedy to w trakcie egzaminów gimnazjalnych, nadzór nad piszącymi sprawowali nie pedagodzy lecz inne służby państwowe, np. wojsko.

Jeśli ktoś nie wie o co w ogóle chodzi może poczytać o tym, jak zaczął się strajk nauczycieli, oraz o tym, że może to doprowadzić do wydłużenia roku szkolnego i zmianach.

  Zobacz także  


Konflikt między nauczycielami i rządem przybiera na sile i mimo, że według ZNP: ok. 2 tys. szkół wycofało się ze strajku od 8.04., a według S. Broniarza spadek i tak jest mniejszy niż "można by się spodziewać", niestety nabiera również znaczenia politycznego, co najprawdopodobniej wcale nie przyspieszy jego rozwiązania. Dość obecnego stanu rzeczy mają już nie rodzice ale i uczniowie. Przedstawiciele tych drugich nagrali anty-strajkowy utwór, by pokazać swoje niezadowolenie przekazać strajkującym swoje zdanie w kwestii strajku i odbierania im możliwości edukacji.

Wszystko na temat: