Co jeszcze go czeka?

Twórca fili.cc z wyrokiem. Ma do oddania... 48 milionów złotych!

Canva

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby portalu fili.cc, który jeszcze do niedawna hulał w Internecie. Serwis służył do rozpowszechniania seriali i filmów wysokobudżetowych. Można było znaleźć tam między innymi najnowsze filmy, prosto z kina, a także seriale Netflixa, HBO czy Canal+. Jak więc widzicie - coś, czego najczęściej ludzie szukają. Szkopuł jest taki, że godziło to w autorów poszczególnych produkcji. Właściciel strony został aresztowany, a 2 października zapadł wyrok. 

Wyrok w sprawie fili.cc

Twórca, i jak twierdzi, jedyny administrator serwisu został dzisiaj skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jak podała również Telewizja Polska Białystok - mężczyzna będzie musiał również zapłacić 48 milionów złotych właścicielom praw autorskich. 

Prokurator podczas procesu wyjaśnił, że było ponad 40 pokrzywdzonych podmiotów (właścicieli praw autorskich). Sąd zakwalifikował działanie twórcy strony nie tylko jako piractwo, ale również jako... pranie brudnych pieniędzy. Wszystko przez to, ze zarobione środki szły na inwestowanie w bitcoiny, a także w nieruchomości. 

Mężczyzna przyznał się do winy. Dlatego właśnie taki, a nie inny wymiar kary. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Oczywiście strona fili.cc nie działa i jak mniemamy - nie będzie działała. 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO