Skoczkowie stracili szansę na dużą nagrodę

Turniej Planica 7 nie odbędzie się w tym sezonie

Fotografia poglądowa

Jak informuje portal skijumping.pl, w 2020 roku nie odbędzie się turniej Planica 7. Jest to spowodowane faktem, że w dniach 20-22 marca odbędą się w tej miejscowości mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Zawodnicy stracą w ten sposób szansę na dodatkowe nagrody – zwycięzca Planicy 7, podobnie jak w przypadku Turnieju Czterech Skoczni, zdobywa 20 tysięcy franków szwajcarskich. Pierwsza edycja turnieju miała miejsce w 2018 roku i zakończyła się zwycięstwem Kamila Stocha, który pokonał wówczas dwóch Norwegów: Johanna Andre Forfanga oraz Roberta Johanssona.

W 2019 roku turniej zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi, który okazał się lepszy od Niemca Karla Geigera oraz Słoweńca Timiego Zajca.

Mistrzostwa Świata

W 2020 roku w Planicy odbędą się 26. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. 19 marca w czwartek przeprowadzone zostaną kwalifikacje do konkursu indywidualnego składającego się z czterech serii, który odbędzie się w dniach 20-21 marca. W niedzielę 22 marca odbędzie się rywalizacja drużynowa. Zorganizowanie turnieju Planica 7 byłoby możliwe przy takim planie zawodów, jednak organizatorzy podjęli decyzję, że w tym roku turniej się nie odbędzie. Matevz Persin z komitetu organizacyjnego mistrzostw świata w Planicy poinformował w rozmowie z portalem skijumping.pl:

Postanowiliśmy, iż w tym roku turniej Planica 7 nie zostanie rozegrany.

Zdaniem portalu, już w przyszłym roku ten turniej się odbędzie.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO