×

Wyszukaj artykuł

Wstrząsająca zbrodnia

Troje mężczyzn porwało i znęcało się nad swoim 20-letnim kolegą. Potem go udusili

Redakcja Pinbook | 02-02-2020 | skomentuj

Troje mężczyzn porwało i znęcało się nad swoim 20-letnim kolegą. Potem go udusili

Zdjęcie poglądowe

OceńCała sprawa zaczęła się już we wtorek. Rodzina zgłosiła na policji zaginięcie 20-letniego chłopaka – kuriera. Ostatni raz kontaktował się ze swoją rodziną w poniedziałek i od tego czasu ślad po nim zaginął. Nikt nie spodziewał się takiego finału poszukiwań. Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy najprawdopodobniej mieli być zamieszani w sprawę. Ku przerażeniu bliskich mężczyzny – potwierdził się najbardziej czarny scenariusz. Funkcjonariusze następnego dnia odnaleźli ciało 20-latka.

  Zobacz także  


Okazało się, że został perfidnie zwabiony do dokładnie przygotowanej i zaplanowanej pułapki i zamordowany.

Zaginięcie kuriera

Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku poinformowała, że znaleziono osoby, które odpowiedzialne były za tę zbrodnię:

Poszukiwania 20-latka z powiatu płockiego zakończyły się odnalezieniem ciała mężczyzny w lesie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ustaleni i zatrzymani przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Płocku mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty pozbawienia wolności, a następnie zabójstwa mężczyzny

Udało się zatrzymać trzech mężczyzn – sprawcy mają 18, 19 i 24 lata. Każdemu z nich postawiono już zarzuty. Policja powiedziała, że udało im się ustalić, że najpierw mężczyzna został pozbawiony wolności, a następnie zabity.

Szczegóły zbrodni

Norbert Pęcherzewski, prokurator rejonowy w Płocku, przekazał PAP informacje, że na chwilę obecną zgromadzono dowody, które bezsprzecznie wskazują, że wszystkich trzech mężczyzn brało udział w morderstwie. Zdradził również szczegóły:

Mężczyznom przedstawiono zarzuty pozbawienia wolności i zabójstwa popełnionego wspólnie i w porozumieniu w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Podejrzani przyznali się do udziału w uprowadzeniu, a także w zdarzeniach, które się następnie rozgrywały, natomiast każdy z nich inaczej opisywał swój udział związany z pozbawieniem życia ofiary

Jak zostało ustalone – 20-latek mieszkał w jednej z gmin pod Płockiem. Na co dzień pracował jako dostawca posiłków w lokalu gastronomicznym. Został zwabiony przez mężczyzn, którzy pod pretekstem zamówienia jedzenia, postanowili pozbawić go wolności.

  Zobacz także  


Mężczyzna został skrępowany przy użyciu taśmy klejącej i plastikowych zacisków, umieszczony w bagażniku samochodu, którym był wożony przez kilka godzin. Następnie został wywieziony w rejon kompleksu leśnego na trasie z Sierpca do Rypina, gdzie sprawcy dokonali zabójstwa poprzez jego uduszenie. Zwłoki ofiary ukryli, zakopali i posypali kupionym wcześniej wapnem

- powiedział prokurator Pęcherzewski. Zabójstwo zostało dokładnie przemyślane i zaplanowane: sprawcy mieli wszystkie niezbędne narzędzia i przedmioty. Wszystko to zrobili całkiem na chłodno, bez emocji.
Prokuratura zna motyw przestępstwa, ale ze względu na dobro sprawy nie zamierza ujawniać wiadomości publicznie.

Wiadomo jedynie, że mężczyźni kiedyś się przyjaźnili. Cała trójka miała już wcześniej problemy z prawem. Oficjalnie wiadomo tylko tyle, że konflikt narastał między mężczyznami z powodu wzajemnych nieporozumień.

Za uprowadzenie, znęcanie się i morderstwo grozi im nawet dożywocie.

Wszystko na temat:

Zabójstwo Płock Szokujące historie Wszystkie tagiKomentarze: