×

Wyszukaj artykuł

Kuriozum we Włoszech

Trener zwolniony po zwycięstwie jego drużyny 27:0

Redakcja Pinbook | 19-11-2019 | skomentuj

Trener zwolniony po zwycięstwie jego drużyny 27:0

Fotografia poglądowa

OceńPraca trenera piłkarskiego może być bardzo niestabilna – przekonali się o tym liczni szkoleniowcy, których praca nie przynosiła wymaganych przez zarząd wyników. Zazwyczaj zwalniani są oni po serii porażek lub upokarzających blamażach. Czasem zdarza się jednak, że powody wypowiedzenia mogą być zupełnie inne. Na własnej skórze przekonał się o tym szkoleniowiec drużyny Invicta Sauro z Włoch.

  Zobacz także  


Młodzieżowa drużyna prowadzona przez Massimiliano Ricciniego pokonała Marinę Calcio aż 27:0. Włodarze klubu nie byli jednak zadowoleni z okazałego zwycięstwa – postanowili więc pożegnać się z trenerem.

Przyczyny dziwnej decyzji

Prezes klubu zwolnił trenera za „brak szacunku dla przeciwnika” - Paulo Brogelli osobiście przeprosił rywali i przyznał, że jego drużyna była oszołomiona zwycięstwem. Postawa szkoleniowca i drużyny jest według niego antytezą wartości piłki nożnej na poziomie młodzieżowym. Brogelli zauważył, że szacunek do rywala jest jedną z podstawowych zasad piłki nożnej – w jego ocenie wynik końcowy jej przeczy. To nie pierwszy taki przypadek w młodzieżowej piłce – w 2015 roku w podobnych okolicznościach został zwolniony Pau Cercosa. Jego drużyna wygrała wówczas 25:0.


Wszystko na temat:

Sport Piłka nożna Włochy Wszystkie tagiKomentarze: