×

Wyszukaj artykuł


Czerwona kartka dla trenera

Trener tureckiej drużyny piłkarskiej zawieszony za bicie swoich zawodników

Redakcja Pinbook | 31-10-2019 | skomentuj

Trener tureckiej drużyny piłkarskiej zawieszony za bicie swoich zawodników

thescottishsun.co.uk

Oceń


Właśnie pojawiło się w sieci nagranie, na którym trener Halit Kurt bije w szatni zawodników swojej własnej drużyny. Chociaż zostało ono zarejestrowane w przerwie między meczami, które miały miejsce w 2016 r., dopiero teraz zostało ujawnione światu. Rekcja zwierzchników Kurta była prawie natychmiastowa i został on już zawieszony w wykonywaniu swojego zawodu.

  Zobacz także  


Na nagraniu widać jak trener kolejno bije młodych piłkarzy po twarzach i bez opamiętania na nich krzyczy, ponieważ przegrywali mecz 1:3.

Hańba

Trener krzyczał na swoich podopiecznych słowami: „Zabiję cię! Hańba”. Nie dość, że tego typu groźby są karalne i z pewnością nie dopuszczalne w miejscu pracy, sprzyjała im przemoc fizyczna. Skompromitowany trener twierdzi, że jest to zwyczajna praktyka w klubach piłkarskich i nie  ma sobie wiele do zarzucenia. W wywiadzie przytaczanym przez sport.pl mówił:


Nie tylko ja używam takich metod, wiele osób z nich korzysta. Wszyscy znamy historię, jak Alex Ferguson uderzył Davida Beckhama. Fatih Terim też bił swoich piłkarzy od czasu do czasu. Kocham moich zawodników, jestem dla nich niczym rodzic. Co do wideo, to uważam, że to, co się dzieje w szatni, nie powinno być wywlekane na światło dzienne, tak samo jak to, co się dzieje w łożu małżeńskim.

  Zobacz także  


Marny koniec

Jednak opinia publiczna nie zgadza się z Kurtem i słowem „hańba” najchętniej określiłaby zachowanie znęcającego się nad swoimi zawodnikami trenera. Halit Kurt chyba zrozumiał swój błąd, bo po otrzymaniu decyzji o zawieszeniu właśnie zdecydował o zakończeniu swojej kariery.

Wszystko na temat:

Piłka nożna Sport Przemoc Znęcanie się Turcja Wszystkie tagiKomentarze: