×

Wyszukaj artykuł

Powód jest wstrząsający

Tragedia w Turku. 19-latek zabił swojego 9-letniego brata [AKTUALIZACJA]

Redakcja Pinbook | 03-01-2020 | skomentuj

Tragedia w Turku. 19-latek zabił swojego 9-letniego brata [AKTUALIZACJA]

Zdjęcie poglądowe

OceńDo okropnej tragedii doszło w Turku 31 grudnia. Miało to miejsce w godzinach popołudniowych na Osiedlu Wyzwolenia 2. 19-letni chłopak zaatakował swojego 9-letniego brata – zadał mu kilkanaście ran kłutych w okolicach brzucha i klatki piersiowej. Powód, dla którego doszło do tej tragedii, jest wstrząsający. Pomimo reanimacji, którą podjęto niemal natychmiast, nie udało się uratować chłopczyka. Wokół tej sytuacji narosło sporo nieprawdziwych informacji – teraz znane jest więcej faktów.

  Zobacz także  


Jaka jest prawda o tej wstrząsającej tragedii?

19-letni Maciej zabił 9-letniego brata

Okazuje się, że powodem przez który doszło do tragedii była gra komputerowa. Najprawdopodobniej 9-latek okupował komputer, na którym chciał grać starszy z chłopaków. Ugodził kilkanaście razy swojego brata w okolicach brzucha i klatki piersiowej, a następnie niewzruszony odebrał mu pada do konsoli.

Chłopak usłyszał zarzut zabójstwa swojego brata – odmówił jednak jakichkolwiek wyjaśnień.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Dodała, że prokuratura złoży w czwartek wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie Macieja J. na trzy miesiące

- powiedziała Aleksandra Marańda, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Koninie.

Niektórzy mówią, że nie było odgłosów żadnej kłótni. Jeden z sąsiadów powiedział dziennikarzowi Faktu, że próbował ratować chłopca:

Reanimowałem go, czułem jak wziął ostatni oddech. Umarł, wciąż się uśmiechając z szeroko otwartymi oczami

Ponoć został wezwany przez babcię braci, która była z nimi wtedy w domu.

Prokuratura nie potwierdza jednak słów mężczyzny. Nie udało się przesłuchać 19-latka, więc zdecydowali się podać jedynie jedyne fakty, które mają:

We wtorek ok. godz. 12.45 policja w Turku dostała zgłoszenie o awanturze domowej w mieszkaniu przy ul. Osiedle Wyzwolenia. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze w jednym z pokoi odkryli ciało 9-letniego chłopca, którego pomimo reanimacji nie udało się uratować. Biegły uznał, że dziecko umarło śmiercią nagłą, gwałtowną w skutek odniesionych obrażeń. Ustalenia z miejsca zdarzenia zostały wstępnie potwierdzone wynikami aktualnie przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka.

  Zobacz także  


19-latkowi pobrano krew, aby dowiedzieć się, czy nie był pod wpływem środków odurzających.

Sąsiadka powiedziała Faktowi co się wtedy działo, gdzie była ich matka, a także jakim dzieckiem był Maciej J.:

Ona (mama chłopców – przyp.red) pracuje w monopolowym i przywiózł ją szef. Nigdy nie zapomnę tego, jak rozpaczała, jak krzyczała. W jednej chwili straciła dwóch synów. Nie mogłabym powiedzieć o Macieju niczego złego, pomagał mi nosić zakupy, był grzeczny. Zawsze mnie jednak niepokoiło to zamiłowanie obu do gier komputerowych. Oni świata poza grami nie widzieli. To się w końcu musiało źle skończyć.

Obecnie Maciej J. pozostaje w areszcie.

Aktualizacja 03.01.2020

Najprawdopodobniej chłopak był pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych. 19-latek ostatecznie usłyszał zarzut zabójstwa i trafił do aresztu na kolejne trzy miesiące. Postanowił nie przyznawać się do winy, a także odmówił złożenia wyjaśnień. W tym momencie grozi mu nawet dożywocie.

 

Wszystko na temat:

Szokujące historie Wiadomości Zabójstwo Wszystkie tagiKomentarze: