×

Wyszukaj artykuł


Kolejna śmierć uczestnika

Tragedia na Rajdzie Dakar. Nie żyje portugalski motocyklista

Redakcja Pinbook | 13-01-2020 | skomentuj

Tragedia na Rajdzie Dakar. Nie żyje portugalski motocyklista

twitter.com/dakar

Oceń


Organizatorzy Rajdu Dakar poinformowali, że w niedzielę w czasie jazdy zginął portugalski motocyklista, Paulo Goncalves. Miał 40 lat i był jednym z najbardziej doświadczonych uczestników rajdu. Do tragedii doszło między godziną 10.00 a 11.00 polskiego czasu. Motocyklista przewrócił się na dystansie 270. kilometra odcinka specjalnego, który miał być pokonany tego dnia przez zawodników. Służby medyczne, które dotarły na miejsce zdarzenia, zastały go już nieprzytomnego. Szybko został przez nie przetransportowany do szpitala w miejscowości Lajla, jednak na miejscu stwierdzono już jego zgon.

  Zobacz także  

Video dnia:To był trzynasty z kolei udział Portugalczyka w Rajdzie Dakar. W 2015 roku zdobył na nim drugie miejsce.

Wypadki śmiertelne

Przypadek Goncalvesa niestety nie jest jedyny. W tym wielkim wydarzeniu świata motoryzacji, życie straciło już blisko 70 osób, wśród których byli zarówno uczestnicy, jak i kibice, dziennikarze i obsługa techniczna rajdu. Portugalczyk jest 29. z kolei uczestnikiem, który stracił życie na trasie Rajdu Dakar. Pięć lat temu, w podobny sposób zginął na nim polski motocyklista Michał Hernik, który zmarł na skutek przegrzania organizmu. Za przyczynę śmierci Goncalvesa uznaje się pustynny i zdradliwy teren, przez który przejeżdżał. W czasie jazdy najprawdopodobniej nie zauważył uskoku znajdującego się za jedną z wydm. Było to przyczyną tragicznego w skutkach upadku mężczyzny.

  Zobacz także  


Organizatorzy Rajdu Dakar zamieścili smutną informację w mediach społecznościowych, gdzie złożyli również kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego motocyklisty:

Wszystko na temat:

Sport Motoryzacja Arabia Saudyjska Śmierć Wypadek Twitter Wszystkie tagiDodaj komentarz