×

Wyszukaj artykuł

Disney rozpoczął prace nad nowym projektem

„Pinokio” - Tom Hanks zagra Dżepetto w aktorskiej wersji filmu?

Redakcja Pinbook | 07-08-2020 | skomentuj

„Pinokio” - Tom Hanks zagra Dżepetto w aktorskiej wersji filmu?

Kadr z filmu "Pinokio"/wikipedia.org

OceńDisney rozpoczął właśnie prace nad aktorską wersją „Pinokia”. Wiadomo już, że film wyreżyseruje jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich reżyserów, Robert Zemeckis – twórca między innymi takich ponadczasowych przebojów jak „Forrest Gump”, „Powrót do przyszłości” czy „Cast Away: Poza światem”. Scenariusz do filmu napisze Chris Weitz, który stworzy go na podstawie książki Carlo Collodiego oraz starej animacji Disneya. Będzie on również pełnił funkcję producenta projektu wraz z Andrew Miano. Najwięcej emocji wzbudza jednak wybór obsady. Okazuje się, że w rolę Dżepetto najprawdopodobniej wcieli się Tom Hanks.

  Zobacz także  


Jak podaje portal Deadline, pomysł na aktorskiego „Pinokia” zrodził się już wiele lat temu. Już wtedy wytwórnia chciała, żeby Tom Hanks zagrał lalkarza. Wówczas umowa nie została zawarta, ale w ostatnim czasie aktor wznowił negocjacje z Disneyem. Zważając na ich wcześniejszą współpracę jest bardzo duża szansa, że Hanks przyjmie rolę.

Pinokio otrzymuje nowe życie

Nowy „Pinokio” będzie już kolejnym po „Królu Lwie”, „Aladynie” i „Pięknej i Bestii” filmem aktorskim inspirowanym starymi bajkami Disneya. Nic dziwnego, że wytwórnia zdecydowała się odświeżyć również tę historię – nowe wersje słynnych bajek okazały się strzałem w dziesiątkę, a każda z nich przyniosła ponad miliardowe przychody w światowym box-offisie. Przypominamy, że oryginalny animowany „Pinokio” powstał w oparciu o dziewiętnastowieczną powieść autorstwa włoskiego pisarza, Carlo Collodiego. Film, który ukazał się w 1940 roku, opowiada o pewnym samotnym lalkarzu o imieniu Dżepetto, który postanawia wystrugać z drewna lalkę. Ta wkrótce dzięki magii ożywa i otrzymuje imię Pinokio. Marzeniem kukiełki staje się przemienienie w prawdziwego chłopca, co wkrótce udaje mu się osiągnąć dzięki swojej odwadze oraz empatii.

Na nowy film Disneya z pewnością jeszcze trochę poczekamy. W tym czasie warto obejrzeć poruszający dramat „Somewhere: Między miejscami”. Zachęcamy również do zapoznania się z takimi produkcjami jak „Po tamtej stronie drzwi” czy „Dalida. Skazana na miłość.


Wszystko na temat:

Tom Hanks Disney Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze: