×

Wyszukaj artykuł

Owsiak: „Trzy razy zaniemówiłem”

Olga Tokarczuk przekazała na WOŚP replikę noblowskiego medalu [WIDEO]

Marta | dnia: 17-12-2019 | skomentuj

Olga Tokarczuk przekazała na WOŚP replikę noblowskiego medalu [WIDEO]

facebook.com/jerzyowsiak

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Już 12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, ważne osobistości ze świata kultury i polityki, gwiazdy i celebryci, przekazują na licytację organizowaną przez Owsiaka cenne dary. Do tego grona postanowiła dołączyć również Olga Tokarczuk, która zdecydowała się oddać na szczytny cel replikę swojego medalu noblowskiego. Na Facebooku WOŚP-u zamieszczono nagranie ze spotkania Tokarczuk z Owsiakiem, podczas którego przekazała mu cenną pamiątkę. W poście napisano:

Olgę przywitaliśmy w drzwiach Fundacji w niedzielę, o godzinie 22:00, tak jak się umawialiśmy. Chociaż gdyby nie dojechała, to też byśmy zrozumieli, bo teraz w jej kalendarzu tornado za tornadem. Ale dojechała, więc ściskamy i dziękujemy Oldze serdecznie! Bez trudu rozpoznałbym ją, gdyby szła zatłoczonym Times Square, po prostu charakterystyczna postać, fryzura, którą zobaczył i poznał cały świat.

  Zobacz także  


Przypominamy, że za uzbierane w czasie zbiórki WOŚP pieniądze, nabywany jest sprzęt medyczny dla oddziałów dziecięcych oraz geriatrycznych.

Jeden z trzech

Okazuje się, że Olga Tokarczuk ma prawo do wyrobienia trzech replik medalu noblowskiego, wykonanych ze srebra i dodatkowo pozłacanych. Na rewersie każdego z nich widnieje muza literatury, a pod spodem znajduje się wygrawerowany napis „O. Tokarczuk". Pisarka zamówiła trzy takie kopie, z których jedną przekazała Fundacji Jurka Owsiaka. Można się spodziewać, że z pewnością chętnych na wylicytowanie tej historycznej pamiątki nie zabranknie. Nolblistka powiedziała Owsiakowi:

Jurku, chciałabym na twoje ręce przekazać na 28. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pierwszą replikę medalu noblowskiego, który przywiozłam ze Sztokholmu. Chciałabym, żeby przyczynił się do tego wszystkiego, co wy robicie i jestem szczęśliwa, że mogę to zrobić.

 

  Zobacz także  


Zobaczcie, jak wyglądało przekazanie medalu:

Wszystko na temat:

Olga Tokarczuk Jerzy Owsiak Cele charytatywne Gwiazdy Nagroda Nobla Pisarz Facebook Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz