„Nic nie zrobiono dla klimatu"

Greta Thunberg mówiła o Polsce na Forum w Davos

pioneernews.in

Greta Thunberg odwiedziła nasz kraj w zeszłym tygodniu. Przybyła wraz z ekipą filmową, z którą widziano ją w Gdańsku, a także w Kleszczowie, nieopodal elektrowni Bełchatów. Pojawiła się na tam na tarasie widokowym, gdzie według relacji świadków nagrywała przez kilkanaście minut materiał filmowy. Podobno 16-latka poprosiła także władze PGE o możliwość wejścia i nagrywania na terenie elektrowni. Spółka nie udzieliła jej jednak na to zgody. Dokładne powody wizyty Szwedki do tej pory owiane są tajemnicą - nie zamieszczono o tym żadnych informacji w mediach społecznościowych, a młoda aktywistka wciąż nie komentuje swojej obecności na terenie Polski.

Szwedzka aktywistka odniosła się nieco do tej sytuacji we wtorek, podczas Światowego Forum Gospodarczego w Davos.

 

Słowa krytyki

Greta Thunberg podczas swojego wystąpienia stwierdziła, że pomimo wielomiesięcznej walki o mobilizację ludzi na świecie „praktycznie nic nie zrobiono dla klimatu”. Tłumaczyła to tym, że emisje CO2 wciąż się nie zmniejszyły. Zaznaczyła też, że należy dalej edukować i uświadamiać społeczeństwo w kwestii klimatu oraz ekologii. Według aktywistki trzeba też nieostannie przypominać o tym, że mamy do czynienia z prawdziwym kryzysem, ponieważ tylko z taką świadomością ludzie zaczną walczyć o poprawę swoich nawyków, które zagrażają naszej planecie. Co ciekawe, aktywistka nawiązała przy tym do swojej ostatniej wizyty w Polsce:

W zeszłym tygodniu spotkałam się z górnikami z Polski, którzy stracili prace ze względu na zamknięcie ich kopalni. Nawet oni się nie poddali. Wręcz przeciwnie, zdają się rozumieć bardziej niż wy, że musimy się zmienić.

 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO