×

Wyszukaj artykuł

Na co przeznaczył pieniądze?

Kirk Douglas pozostawił wielki majątek. Rodzinie nie zostawił jednak ani grosza

Redakcja Pinbook | 25-02-2020 | skomentuj

Kirk Douglas pozostawił wielki majątek. Rodzinie nie zostawił jednak ani grosza

mirror.co.uk

OceńKirk Douglas zmarł 5 lutego w swoim apartamancie w Hollywood. Legendarnemu aktorowi udało się dożyć aż 103 lat. O jego śmierci poinformował Michael Douglas, który na Instagramie napisał wówczas:

Z nieskrywanym smutkiem informujemy, że dziś w wieku 103 lat zmarł Kirk Douglas. Dla świata był legendą, aktorem złotego wieku filmów i filantropem, którego zaangażowanie w sprawiedliwość i wartości, w które wierzył, ustanowiły standardy, którym staramy się dorównać. Dla mnie i moich braci był po prostu Tatą, dla Catherine był wspaniałym teściem, dla swoich wnuków i prawnuków - kochającym dziadkiem, a dla żony - cudownym mężem. Tato, kocham cię i jestem dumny, że mogę być twoim synem.

Kirk Douglas, co słusznie podkreślił jego syn, był aktorem tak zwanej „złotej ery Hollywood”. Wystąpił między innymi w takich filmach, jak „Spartakus”, „Pasja życia” czy „Piękny i zły”. Trzy razy był nominowany do Oscara, którego ostatecznie otrzymał za całokształt twórczości. Gwiazdor, który wystąpił w około stu produkcjach filmowych, dorobił się niemałej fortuny – 61 mln dolarów.

  Zobacz także  


Okazuje się jednak, że aktor nie przepisał nawet części swojego majątku rodzinie.

Na co przekazał pieniądze?

Kirk Douglas wszystkie swoje pieniądze przeznaczył na cele charytatywne. Wkrótce zostaną one przekazane różnym organizacjom i potrzebującym osobom. Część z nich otrzyma St Lawrence Uniwersity, który będzie musiał je przeznaczyć na stypendia dla osób niepełnosprawnych. Pieniądze otrzyma także Świątynia Synaju w Westwood, z którą Douglas był związany. Spora część majątku trafi również do szpitala dziecięcego w Los Angeles. Pozostawiona przez aktora fortuna pozwoli także na remont budynku Kirk Douglas Theatre, znajdującego się w Kalifornii. Resztę pieniędzy rozdysponuje Fundacja Douglas.

Aktor miał czterech synów: Michaela, Erica, Joela i Petera. Eric zmarł w 2004 roku. Kirk Douglas w swoim testamencie nie zapisał pozostałym synom ani dolara. Z pewnością nie przejął się tym Michael Douglas, którego majątek szacuje się obecnie na 300 mln dolarów.


Wszystko na temat:

Gwiazdy Aktorzy Śmierć Hollywood USA Pieniądze Wszystkie tagiKomentarze: