× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Triumf Elona Muska

Tesla najdroższą firmą motoryzacyjną w historii USA

Redakcja Pinbook | 23-01-2020 | skomentuj

Tesla najdroższą firmą motoryzacyjną w historii USA

Fotografia poglądowa

Oceń


Tesla właśnie pobiła rekord. Wartość marki przekroczyła już 100 miliardów dolarów, co jest pierwszym takim przypadkiem w całej historii amerykańskiej motoryzacji. Jak widać, praca Elona Muska po latach pełnych trudności i wyzwań przyniosła w końcu oczekiwane efekty. Sukces ten można było potwierdzić w środę 22 stycznia, kiedy to kapitalizacja firmy notowanej na Wall Street przekroczyła niebotyczną wartość 100 mld dolarów. Wynik ten został osiągnięty w zaledwie miesiąc po tym, jak firma osiągnęła cenę 420 dolarów za akcję.

  Zobacz także  


Cena akcji Tesli dochodzi już do 550 dolarów. Mówi się o tym, że może pójść jeszcze w górę.

Obawy ekspertów

Podobno eksperci byli sceptyczni co do tego momentu, ponieważ gdy wcześniej osiągnięto podobny wynik cen akcji, Elon Musk swoim wpisem na Twitterze zniechęcił część inwestorów i przyczynił się do nagłego spadku wartości firmy. W tweecie napisał bowiem, że dzięki osiągniętemu poziomowi funduszy Tesla może się stać firmą prywatną. Wtedy cena z 420 dolarów za akcję spadła do 330 dolarów. Tym razem jednak wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku. W przypadku, gdy uda się utrzymać poziom kapitalizacji powyżej 100 mld dolarów przez co najmniej miesiąc, a średnią 100 mld przez przynajmniej sześć miesięcy, przed Muskiem otworzy się możliwość wykupienia dodatkowych udziałów.

Wszystko na temat:

Motoryzacja Pieniądze Finanse USA Wszystkie tagiDodaj komentarz