× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Szwajcaria: Ruszyła pierwsza na świecie komercyjna sieć 5G

Redakcja Pinbook | 19-04-2019 | skomentuj

Szwajcaria: Ruszyła pierwsza na świecie komercyjna sieć 5G

wsj.net

Oceń


Nadciąga wielka zmiana w świecie technologii,

o której przeczytać możemy na łamach Pinbook.pl. Superszybka sieć 5G, bo o niej mowa, 17. kwietnia została udostępniona mieszkańcom Szwajcarii. Za rozwiązanie odpowiadają firmy Ericsson i Swisscom, na obecną chwilę obejmujące swoim zasięgiem 54% mieszkańców tego kraju. Do końca tego roku, 90% mieszkańców ma uzyskać dostęp do nielimitowanego i stabilnego łącza, którego prędkość transferu danych ma wynosić nawet 20Gb/s. Dla porównania, prędkość dostępnej obecnego obecnie LTE wynosi maksymalnie 1Gb/s. Szwajcaria jako pierwsza odczuje zmiany jakie wprowadzi w codzienne życie rozwój „Internetu Rzeczy” i „Przemysłu 4.0”.

  Zobacz także  


Za zbudowanie infrastruktury obsługującej 5G odpowiada szwedzki koncern Erricson. Póki co dostępna w Zurychu, Bernie, Genewie, Bazylei, Lozannie i Lucernie sieć, docelowo ma trafić również pod strzechy gospodarstw wiejskich, nawet tych położonych w górach.
– Wprowadzenie pierwszej komercyjnej sieci 5G w Szwajcarii jest fundamentem dla nowych różnorodnych aplikacji i modeli biznesowych. To wspaniały czas dla Szwajcarii oraz inspiracja dla całej społeczności cyfrowego świata, niezależnie od miejsca zamieszkania – miasta, wsi, czy gór – skomentował Urs Schaeppi, prezes Swisscomu.

Wszystko na temat: