× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


SZCZECIN – Policjant śmiertelnie postrzelił Sebastiana S - Znamy wynik rozprawy.

Redakcja Pinbook | 11-04-2019 | skomentuj

SZCZECIN – Policjant śmiertelnie postrzelił Sebastiana S - Znamy wynik rozprawy.

natemat.pl

Oceń


Finał tragicznego wydarzenia z sierpnia 2016r.

W trakcie policyjnej służby, Krzysztof O. próbował zatrzymać do kontroli samochód marki Seat Ibiza, którego kierowcą był Cezary S. Dwa dni wcześniej ten sam pojazd nie zastosował się do poleceń funkcjonariusza służby drogowej i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak czytamy w raporcie śledczych, funkcjonariusz Krzysztof O. wbrew rozkazom przełożonego rozpoczął działania celem ustalenia tożsamości zbiegłego.
W pewnym momencie dostrzegł poszukiwany pojazd i podjął decyzję o jego zatrzymaniu. Zauważywszy funkcjonariusza, 22-letni Cezary S. rozpoczął próbę ucieczki i nie reagował na polecenie zatrzymania się do kontroli. Według zeznań policjantów, gdy jeden z nich ruszył w stronę zatrzymywanego Seata, miał zostać potrącony przez jego kierowcę. Krzysztof O. podjął decyzję od oddaniu strzału ostrzegawczego. Gdy nie dało to efektu, strzelił po raz drugi, tym razem w stronę odjeżdżającego samochodu.

  Zobacz także  


Niestety, efektem była śmierć podejmującego próbę ucieczki – Cezarego S.
Wszczęte w tej sprawie postępowanie zakończyło się w ostatnich dniach. Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał Krzysztofa O. winnego nieumyślnego spowodowania śmierci w wyniku przekroczenia uprawnień przysługujących funkcjonariuszowi policji. Został skazany na półtorej roku więzienia, 9-letni zakaz wykonywania zawodu z użyciem broni palnej oraz zobowiązany został do wypłaty 30 tys. złotych odszkodowania rodzinie zmarłego.

Wszystko na temat: