× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Strajk nauczycieli. Trwają negocjacje.

Redakcja Pinbook | 05-04-2019 | skomentuj

Strajk nauczycieli. Trwają negocjacje.

NaszeMiasto.pl

Oceń


Od godziny 8 rząd usiadł do negocjacji wraz z oświatowymi związkowcami. Ci drudzy walczą o podwyżki zasadniczego wynagrodzenia. Rząd przedstawił nową propozycję, która miała zaspokoić potrzeby nauczycieli - nie spotkała się jednak z zadowoleniem.

Rząd zaproponował nauczycielom 8 tysięcy złotych brutto, ale dopiero w 2023 roku (przypominamy, że będzie to rok, w którym przypadną wybory parlamentarne), dodał również, że co roku będą mogli spodziewać się do 400 zł podwyżek co roku, ALE również nie w tym roku. Tak naprawdę to nauczyciele sfinansują swoje podwyżki - Beata Szydło powiedziała, że będzie to możliwe jeśli nauczyciele zwiększą pensum - czyli liczbę obowiązkowych godzin dydaktycznych od 4 do 6.

 

  Zobacz także  


Jakie są prognozy?

Niezbyt optymistyczne. Oświatowi związkowcy są wzburzeni propozycją. Jeśli ostatecznie strony nie dojdą do porozumienia, a na to się nie zanosi, możemy powoli spodziewać się tego, że poniedziałkowy strajk nauczycieli zapewne się odbędzie.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz