Strajk nauczycieli powróci?

Strajk nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019 rozgrzewał wiele osób w Polsce – różne środowiska różnorodnie reagowali na to, co robią nauczyciele. Wiele osób popierało pedagogów zgodnie twierdząc, że ich płace są za małe i zdecydowanie powinni więcej zarabiać bo w końcu pracują z dziećmi, które są przyszłością narodu. Wiele osób zadaje sobie jedno pytanie – czy w roku szkolnym 2019/2020 znowu będzie strajk? Czy może rozpocznie się już przed nowym rokiem szkolnym i dzieci będą mieli dłuższe wakacje? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Strajk nauczycieli we wrześniu 2019 roku zapowiada się równie emocjonująco co ten, który miał miejsce w 2018/2019. Związkowcy zapowiedzieli bowiem, że mają w planach ponowne rozpoczęcie strajku ze względu na to, że polski rząd nie wywiązał się z obietnic, które dotyczyły podwyżki pensji dla nauczycieli. Chcą więc zwrócić uwagę rządu i opinii publicznej na to, że zostali oszukani i nadal będą borykać się z problemem raczej skąpego wynagrodzenia za ich ciężką pracę. Pedagodzy mają dostawać jedynie kilka dodatków z opracowanej listy, a ich kwoty nie są zbyt wysokie – tak właśnie mówią związkowcy o tym, co się zmieniło.

Sprawdź także: wyprawka dla dziecka do zerówki

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Sławomir Broniarz zapowiedział, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim, to strajk nauczycieli zostanie wznowiony. Będzie to miało miejsce dopiero w październiku, wobec czego dzieci nie mogą liczyć na dłuższe wakacje. Zanim jednak to nastąpi, zanim pedagodzy podejmą decyzję czy do strajku dojdzie – ma odbyć się referendum, dokładnie 2 września. Jego wyniki zostaną ogłoszone dopiero 16-ego września i wtedy też będzie wiadomo co dalej.

Zastanawia nas tylko dlaczego wszyscy celują w tych, którzy w całym tym zamieszaniu ucierpią najbardziej i nic nie mogą zrobić – w dzieci, którym zabiera się szansę na normalną edukację, która jest jednym z ich praw.

Sprawdź także: Reforma edukacji zabrała podstawowe prawa dzieci


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO