×

Wyszukaj artykuł


Znowu w akcji

Strajk Kobiet na Wiejskiej z hasłem "Jesień Średniowiecza". Zbierają się tłumy

Redakcja Pinbook | 16-10-2019 | skomentuj

Strajk Kobiet na Wiejskiej z hasłem "Jesień Średniowiecza". Zbierają się tłumy

Oceń


Wydaje się, że Polska chce się cofnąć do średniowiecza. Dlatego właśnie niektórzy przechodzą od słów do czynów. Na Wiejskiej zapowiedziano powrót Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – a to wszystko za sprawą projektu, który ma zaostrzyć przepisy dotyczące edukacji seksualnej. Ma być ona surowo karana – nawet do 5 lat grozi komuś, kto podczas edukacji seksualnej, miałby dopuścić się „zachęcenia do odbywania czynności seksualnych”.
To niesamowite, ale zbiera się coraz więcej osób. Ponoć strajk ma się odbyć nie tylko w Warszawie, ale w kilku innych, większych miastach.

  Zobacz także  


„PiS rzutem na taśmę, w starym składzie parlamentu, pracuje nad ustawowym zakazem edukacji seksualnej” - grzmią organizatorki strajku. Na ulicach pojawią się z hasłem „Jesień średniowiecza – chcemy edukacji, a nie indoktrynacji”.

Kobiety mają moc

W ostatnim wywiadzie z reporterką WP Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziała, że jeśli tylko będzie trzeba to uda się strajk zorganizować bardzo szybko. I proszę bardzo – organizatorki „Czarnych Protestów” postanowiły protestować przed budynkiem parlamentu.

Zdaniem PiS i prawicowych fundamentalistów religijnych spod znaku "Pro Prawo do Życia" i Ordo Iuris zdecydowanie za mało dzieci i młodzieży w Polsce jest molestowanych i gwałconych przez księży, popełnia samobójstwa ze względu na nieheteronormatywną orientację seksualną. Jednocześnie, za mało dziewcząt i kobiet zachodzi w niechciane ciąże i dokonuje niebezpiecznych zabiegów w podziemiu aborcyjnym.
Partia nienawiści w polskim Sejmie pragnie znacząco zwiększyć te wskaźniki, zakazując edukacji seksualnej, uczącej m. in. o złym dotyku, orientacjach seksualnych i zapobieganiu ciąży, bredząc o prawach rodziny. Średniowiecznej

- taki apel znalazł się na oficjalnym profilu organizatorek na Facebooku

  Zobacz także  


Warszawski Strajk Kobiet apeluje, aby pojawić się w środę o 17:30 i dołączyć do nich. Zachęcają również do wzięcia kartek, długopisów, kred, flamastrów czy nawet czerwonego konfetti, aby „PiS wiedział, że ma i będzie miał krew na rękach”.

W wydarzeniu na Facebooku na ten moment dodało się do wydarzenia ponad 7000 osób.

Wszystko na temat:

Protesty Warszawa Polityka Politycy Wszystkie tagiKomentarze: