Wydała ponad 6 tysięcy

Staruszka płaciła znalezioną kartą – grozi jej więzienie

Fotografia poglądowa

Wirtualna Polska informuje o zatrzymaniu 62-latki z Krakowa. Starsza kobieta jest podejrzana o przywłaszczenie karty płatniczej, którą znalazła w jednym z automatów biletowych. Właścicielka karty zorientowała się w sytuacji dopiero 10 miesięcy po zgubieniu karty – w tym czasie płatności dokonywała za pomocą telefonu i była przekonana, że plastikowy prostokąt znajduje się w jej mieszkaniu. Prawda okazała się jednak zupełnie inna – jej karty w tym czasie używała staruszka.

62-latka łącznie użyła karty płatniczej 771 razy – płaciła nią głównie za zakupy spożywcze i nie przekraczała kwoty 50 złotych (takiej płatności można dokonać bez konieczności podawania kodu PIN).

Wiele lat więzienia?

W ostatnich miesiącach staruszka obciążyła konto niczego nieświadomej właścicielki na kwotę około 6,5 tysiąca złotych. Służbom w ciągu kilku dni udało się ustalić tożsamość i adres kobiety – w jej mieszkaniu znaleziono zagubioną kartę płatniczą. Kobieta przyznała się do stawianych jej zarzutów i zapowiedziała, że dobrowolnie podda się karze. Wyraziła także skruchę i żałuje całej sytuacji. Kobiecie grozi jednak bardzo surowa kara – może pójść do więzienia nawet na najbliższe 10 lat.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO