×

Wyszukaj artykuł


Dlaczego została zwolniona?

„Castle” - Stana Katic gorzko wspomina rozstanie z serialem

Redakcja Pinbook | 21-05-2020 | skomentuj

„Castle” - Stana Katic gorzko wspomina rozstanie z serialem

Materiały prasowe

Oceń


Stana Katic była główną gwiazdą serialu „Castle", emitowanego w latach 2009-2016. W 2016 roku niespodziewanie została wyrzucona z obsady. Okazało się, że telewizja ABC planowała nakręcić finałowy dziewiąty sezon już bez jej udziału. Ostatecznie jednak z tych planów zrezygnowano i serial zakończył się na ósmym sezonie. Zwolnienie Stany Katic było zupełnie niespodziewanym ruchem ze strony twórców, który zaskoczył zarówno aktorkę, jak i fanów. Po czterech latach gwiazda postanowiła powrócić do tych wydarzeń. Niedawno udzieliła wywiadu dla australijskiego „Daily Telegraph”, w którym zdradziła, że pomimo upływu czasu wciąż czuje niesmak po „Castle”.

  Zobacz także  


Ostatni odcinek ósmego sezonu serialu „Castle” ukazał się 16 maja 2016 roku. Poza Staną Katic występowali w nim również Nathan Fillion, Molly C. Quinn, Susan Sullivan i Tamala Jones.

Przykre zakończenie

Producenci nie przedłużyli kontraktu ze Staną Katic tłumacząc, że zmienił się kierunek rozwoju serialu i nastąpiły cięcia w budżecie. Zdaniem zagranicznych mediów prawdziwą przyczyną był jednak konflikt Stany Katic z jej partnerem z planu, aktorem Nathanem Fillonem. W udzielonym dla „Daily Telegraph” wywiadzie aktorka wyznała, że rozstanie z produkcją, w której występowała przez wiele lat, było dla niej bolesnym doświadczeniem:

Wciąż nie jestem pewna, jaki proces myślowy stał za tym, co się wtedy wydarzyło. To bolało i to było przykre zakończenie.

Stana Katic dodała jednak, że mimo wszystko jest zadowolona, że wzięła udział w projekcie. Wielka przyjemność sprawiało jej granie przez blisko osiem lat roli dociekliwej Kate Beckett, która rozwiązywała różne tajemnice:

Upłynęło trochę czasu i jestem bardzo wdzięczna, że byłam częścią tego projektu i że miał on wpływ na tyle osób. Ludzie uwielbiali serialową parę, uwielbiali historię, którą opowiadaliśmy, uwielbiali wszystkie te postacie.

Żałujecie, że nie powstały kolejne sezony „Castle” z udziałem Stany Katic?


Wszystko na temat:

Stana Katic Aktorzy Seriale Gwiazdy Wszystkie tagiKomentarze: