× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Skandal wokół kolejnego księdza. Stawiał oceny celujące w zamian za pełne skarbonki.

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

Skandal wokół kolejnego księdza. Stawiał oceny celujące w zamian za pełne skarbonki.

gazeta.wyborcza.pl

Oceń


Zachowanie kolejnego już duchownego na granicy dobrego smaku.


W ostatnich tygodniach do opinii publicznej docierają informacje o działaniach podejmowanych przez duchownych w celach szczytnych, w ich założeniu, jednak balansującymi na granicy dopuszczalności.
Mieliśmy już księdza palącego książki, by pozbyć się symboli szatana, a teraz dotarła do nas informacja o nietypowej kampanii motywacyjnej księdza z Przemyśla – nauczyciela religii w szkole podstawowej, w której obiecywał uczniom oceny celujące w zamian za dostarczenie dwóch skarbonek wypełnionych pieniędzmi.
Zebrane środki miały być przeznaczane fundacji Caritas w ramach akcji „Dar Juniora Dla Seniora”. Zamieszanie wokół sprawy rozpoczęli rodzice, którzy dowiedzieli się w jaki sposób ich pociechy miały wypracowywać sobie oceny.

  Zobacz także  


Pojawiły się opinie, że w taki sposób ksiądz uczy wychowanków, że pieniędzmi mogą zapewnić sobie korzyści, na które w innym przypadku musiałby zapracować nauką. Padają też pytania, czy dzieci pochodzące z biednych rodzin, nie mogących sobie pozwolić na takie datki, mają mniejsze szanse na dobre stopnie niż te pochodzące z rodzin zamożniejszych.
Przemyska kuria, w odpowiedzi na oburzenie rodziców, skierowała sprawę do Wydziału Nauki Katolickiej, by wyjaśniono cały proceder. Sprawa pozostaje rozwojowa, a my czekamy na oficjalne stanowiska zarówno i odpowiedzialnego za proceder księdza, jak i jego przełożonych.

Wszystko na temat: