×

Wyszukaj artykuł

Szokująca prawda

Jessica Simpson wyznała, że była molestowana od 6. roku życia

Redakcja Pinbook | 24-01-2020 | skomentuj

Jessica Simpson wyznała, że była molestowana od 6. roku życia

instagram.com/jessicasimpson

OceńJessica Simpson wydała ostatnio swoją autobiografię, zatytułowaną „Open Book”. Amerykańska aktorka i piosenkarka ujawniła w niej, że od szóstego roku życia była molestowana przez córkę przyjaciela rodziny. Wykorzystywanie seksualne, którego doświadczyła w dzieciństwie, miało ją doprowadzić do nadużywania alkoholu oraz uzależnienia od silnych leków. W rozmowie z magazynem „People” przyznała, że przez lata zmagała się z nałogiem:

Powoli zabijałam się alkoholem i pigułkami.

  Zobacz także  


Piosenkarce udało się wygrać walkę z uzależnieniem dopiero w 2017 roku.

Początek

Jessica Simpson opowiedziała, że jej koszmar zaczął się podczas wizyty u przyjaciela rodziców, gdzie spała w jednym łóżku z jego córką. Długo jednak nie była w stanie powiedzieć nikomu o tym, że zaczyna się dziać coś złego:

Zaczęło się od łaskotania mnie po plecach, ale skończyło na rzeczach, które były dla mnie wyjątkowo niekomfortowe. Chciałam powiedzieć rodzicom. Byłam ofiarą, ale jakoś źle się tym czułam.

Piosenkarka wyznała rodzicom prawdę dopiero, gdy skończyła 12 lat. Jej matka stwierdziła wtedy, że czuła od pewnego czasu, że coś jest nie tak. Rodzice Jessici nigdy więcej nie pojechali już do domu swojego przyjaciela i nie podejmowali więcej tego tematu. Doznana trauma nie dawała jednak o sobie zapomnieć, przez co gwiazda zaczęła sięgać po używki. W 2017 roku przeszła poważny kryzys, który uświadomił jej, że potrzebuje pomocy. Pozwoliło jej to postawić wtedy pierwsze kroki w kierunku wyjścia z nałogu:

Kiedy w końcu powiedziałam, że potrzebuje pomocy, znów poczułam się, jakbym była tą małą dziewczynką, która odzyskała sens życia. Znalazłam kierunek i zaczęłam iść przez życie bez strachu.

  Zobacz także  


Długa droga

Simpson przyznała, że bardzo pomogła jej terapia, na którą długo nie mogła się zdecydować. Podkreśliła również, że to co przeszła, pozwoliło jej odkryć na nowo radość z życia i wyraziła nadzieję, że jej szczere wyznanie pomoże innym osobom, które doświadczyły w życiu podobnych sytuacji:

To była długa, ciężka, emocjonalna podróż, dzięki której dotarłam do szczęścia, spełnienia i akceptacji siebie. Wykorzystałam mój ból i zamieniłam go w coś, co może być piękne i mam nadzieję inspirujące dla ludzi.
Wszystko na temat:

Jessica Simpson Przemoc na tle seksualnym Gwiazdy Wszystkie tagiKomentarze: