Kiedy ukaże się 4. sezon?

„The Crown” – sezon 5. zostanie opóźniony

Materiały prasowe

Pandemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała plany twórców filmów i seriali. Ze względów bezpieczeństwa prace na planach zostały przerwane aż do odwołania. Chociaż powoli branża filmowa zaczyna stawać na nogi, nieuniknione stało się opóźnienie premier wielu produkcji. Do ich grona dołączył właśnie serial „The Crown”. Zdjęcia do czwartego sezonu udało się ukończyć tuż przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z pandemią. Pod znakiem zapytania stoi jednak zapowiadany od dawna piąty sezon. Wiadomo już, że pojawi się on ze znacznym opóźnieniem.

Producent serialu, Andy Harries, w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że nie ma pewności, kiedy uda się wznowić prace nad piątym sezonem. Jak sam powiedział, żyjemy obecnie w „czasach pełnych wyzwań” i nie wiadomo, kiedy będzie można powrócić do normalnego funkcjonowania. Zapewnił jednak, że piąty sezon, który ma zakończyć serialową opowieść, na pewno wkrótce powstanie.

Kto zagra Elżbietę II?

„The Crown” jest jednym z najlepiej ocenianych seriali Netflixa. Do tej pory powstały cztery sezony serialu. Każdy z nich ukazuje kolejne lata panowania królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. W pierwszym oraz drugim sezonie w postać królowej wcielała się Claire Foy. W trzeciej oraz czwartej odsłonie w tej roli wystąpiła Olivia Colman, znana z takich produkcji, jak „Nocny recepcjonista” czy „Faworyta”. Wiadomo już, że w piątym sezonie serialu królową Elżbietę II zagra Imelda Staunton, która zasłynęła między innymi dzięki roli profesor Dolores Umbridge w filmach z serii o „Harrym Potterze”.

Chociaż zaczęły się już pojawiać informacje o piątym sezonie, fani serialu wciąż jeszcze czekają na premierę czwartego. Twórcy zapewniają, że ukaże się on jeszcze w tym roku. Jego data premiery nie jest jeszcze jednak znana. Jego akcja będzie się rozgrywać w latach 40. XX wieku i ukaże on losy między innymi Księcia Karola, w którego wcielił się Josh O’Connor oraz Diany, którą zagra Emma Corin. Z kolei w postać Margaret Tacher wcieli się Gillian Anderson, aktorka znana dobrze fanom „Z Archiwum X” czy „Sex Education”.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO