Kiedy premiera?

„Dziewczyna z tatuażem” - powstaje serial o Lisbeth Salander

"Dziewczyna z tatuażem"/Materiały prasowe

W ostatnim czasie Amazon ogłosił rozpoczęcie prac nad nowym projektem. Okazuje się, że powstanie serial poświęcony Lisbeth Salander, bohaterce trylogii Stiega Larsona i między innymi głośnego filmu „Dziewczyna z tatuażem” z Danielem Craigiem w roli głównej. Jak podaje serwis Variety, nowy serial o roboczym tytule „The Girl With The Dragon Tattoo” nie będzie jednak wierną kontynuacją filmu, ani adaptacją powieści. Widzowie będą mogli poznać zupełnie nową opowieść o Salander, która znajdzie się w nowym otoczeniu i spotka na swojej drodze nieznane dotąd postaci.

Na razie twórcy serialu nie zdradzili wielu szczegółów na temat nowej produkcji. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra główną bohaterkę, ani kto będzie jej towarzyszył na planie. Do tej pory w rolę tytułowej bohaterki w trzech filmowych adaptacjach wcielały się Noomi Rapace, Claire Foy i Rooney Mara.

O czym jest „Dziewczyna z tatuażem”?

Czas oczekiwania na powstanie nowego serialu to dobra okazja do przypomnienia sobie historii opisanej na kartach powieści Stiega Larssona. Film „Dziewczyna z tatuażem” w reżyserii Davida Finchera, który jest adaptacją książki „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, został nakręcony w 2011 roku. Przedstawia on historię Mikaela Blomkvista, który jest znanym dziennikarzem śledczym i redaktorem magazynu „Millenium”. Właśnie został skazany przez sąd za zniesławienie wpływowego szwedzkiego przemysłowca, Hansa-Erika Wennerströma. Nie zdaje sobie zupełnie sprawy z tego, że jego poczynania śledzi 23-letnia Lisbeth Salander, która jest genialną researcherką i hakerką, na co dzień pracującą w firmie ochroniarskiej Milton Security. Niebawem Blomkvist otrzymuje zlecenie zbadania sprawy zaginięcia przed laty pewnej szesnastoletniej dziewczyny. Wkrótce dziennikarz wspólnie z hakerką wpada na trop seryjnego mordercy.

Jeśli już widzieliście „Dziewczynę z tatuażem”, warto również obejrzeć kolejną produkcję poświęconą Lisbeth Salander - „Dziewczynę w sieci pająka”. Wielbicielom mrocznych i zagadkowych historii możemy również polecić „Labirynt” oraz „Stoker”.
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO