×

Wyszukaj artykuł


Dramatyczny wpis aktorki

Selma Blair o walce z chorobą: „Czuję się samotna i słaba, boję się przyszłości”

Redakcja Pinbook | 14-02-2020 | skomentuj

Selma Blair o walce z chorobą: „Czuję się samotna i słaba, boję się przyszłości”

mirror.co.uk

Oceń


Selma Blair zasłynęła swoimi rolami w takich filmach, jak: „Legalna blondynka”, „Szkoła uwodzenia”, „Ostrożnie z dziewczynami”, czy „Hellboy”. W 2018 roku gwiazda zszokowała swoich fanów wyzniem, że zdiagnozowano zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Okazało się, że choroba zaczęła niszczyć jej ciało już wiele lat wcześniej. Aktorka mówiła:

Prawdopodobnie cierpię na tę nieuleczalną chorobę od co najmniej 15 lat. Teraz czuję ulgę, że się o niej dowiedziałam. (...) Jestem niezdarna, czasami upadam, upuszczam rzeczy, moja pamięć jest mglista.

Z powodu ciężkiej choroby aktorka zaczęła coraz mniej pokazywać się publicznie i ograniczyła swoją aktywność w mediach. W październiku ukazał się wywiad, w którym Blair otwarcie opowiadała o trudnej walce ze swoją chorobą. Niedawno też gwiazda z jej powodu musiała zgolić głowę. W zeszłą środę zamieściła z kolei na Instagramie wyjątkowo niepokojący i poruszający wpis.

  Zobacz także  

Video dnia:Selma Blair opublikowała zdjęcie, na którym widać jej skuloną na sofie postać. Z fotografii wyraźnie przebija smutek aktorki:

Jest mi niedobrze. Oto, jak to działa. Nie ma w tym blasku glamouru. Są długie noce. Prawie całe noce. Moje mięśnie twarzy i szyi (...) są tak napięte, że nie mogę ich rozciągnąć. A próbuję od trzech godzin. (...) Czuję się jeszcze bardziej krucha. Jestem szczęściarą pod wieloma względami. Ale nadal czuję się samotna i słaba, boję się o przyszłość jako samotna matka. Nie umieram bardziej niż ktokolwiek inny. Po prostu cierpię. Czuję, że się rozpadam. Oto prawda, którą przekazuję innym czującym się podobnie: to okropne, przerażające czuć się źle.

Na koniec dodaje jednak, próbując zdobyć się na trochę wiary w lepsze jutro:

Niech otacza nas optymizm. I niech prowadzi nas przez mrok. Dziękuję wam, że jesteście tacy kochani. (...) Muszę wyzdrowieć. Chcę wyzdrowieć. I nie wiem, co to tak naprawdę znaczy. Przesyłam wam pełne wsparcia ciepło. Wszyscy go potrzebujemy.
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

This is the thing. I feel sick. This is what happens. There is no bright light of glamour. Of course. It is long nights. Almost all nights. My muscles in my face and neck are in spasm. Or so tight I can’t even find a way to stretch. And I have been trying for three hours. On the ground stretching. I have had the stomach flu. Thanks Arthur! And I am even more sideways now. For now. But I am not killed by it. I am strong enough not to be taken down any more than the average bear. That’s great news. Excellent reassurance. I recover. I stepped wrong last week. In the street. I don’t remember it happening. Or the pain. I was told. And my ankle is sprained and it makes me feel even more fragile. A simple ankle sprain. And I am lucky on a million counts. I know. And I am still feeling alone and vulnerable and scared about the future as a single mom. I’m not dying any more than anyone. I am just hurting. It feels like I am just breaking down. So there’s a truth to give to anyone else feeling this way. It’s just miserable. And scary. To feel unwell. I am so sorry. This is just me to you. In the early hours of the morning. Cause I don’t know what else to do and I want so much to do better. May the silver lining surround us all. And guide us out of the darkest. Thank you all for being the biggest loves. I am in a slow time. I need to recover. I want to recover. And I don’t know what that even really means. 💛. I send you all a reassuring warmth. We all need it. #receivership

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)


Wszystko na temat:

Selma Blair Choroba Aktorka Instagram Gwiazdy Wszystkie tagiDodaj komentarz