×

Wyszukaj artykuł

Skandaliczne zachowanie posłanki PiS

Sejm przyznał 1,95 mld zł mediom publicznym

Redakcja Pinbook | 14-02-2020 | skomentuj

Sejm przyznał 1,95 mld zł mediom publicznym

sejm.gov.pl

OceńW czwartek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Sprzeciwiała się ona przyznaniu mediom publicznym dotacji w wysokości 1,95 mld złotych dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami. Za odrzuceniem uchwały Senatu głosowało 232 posłów, przeciw było 220, nikt nie wstrzymał się od głosu. Na noweli brakuje teraz jedynie podpisu prezydenta. Zaraz po głosowaniu posłowie opozycji opublikowali zdjęcie, na którym widać, jak jedna z posłanek PiS, Joanna Lichocka, pokazuje im środkowy palec.

  Zobacz także  


Nowe przepisy wprowadzić też mają między innymi uchylenie ust. 1 w art. 27 stanowiącego, że „zarząd spółki liczy od jednego do trzech członków". W tym przypadku obowiązywać będą rozwiązania z kodeksu spółek handlowych.

Głosy przeciw

Głosowanie poprzedziła dyskusja, podczas której posłowie opozycji podkreślali, że ich zdaniem programy informacyjne i publicystyczne telewizji publicznej są stronnicze. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz postulował, żeby te pieniądze przeznaczyć nie na TVP, a na polską onkologię. Przeciwko noweli była także wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska, która stwierdziła:

Mediów publicznych w Polsce już dawno nie ma.

W podobnym duchu wypowiedzieli się poseł Krzysztof Paszyk z PSL-Kukiz’15, Grzegorz Braun z Konfederacji i posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. Miała być ona sprawozdawcą projektu w Sejmie, ale w czwartek decyzją sejmowej komisji została zastąpiona przez Joannę Lichocką. Wielgus mówiła:

To jest defraudacja pieniędzy Polek i Polaków. (…) Chcecie dać na propagandę, a nie na zdrowie Polek i Polaków? To zwykłe świństwo.

  Zobacz także  


Tuż po głosowaniu poseł Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej udostępnił na Twitterze zdjęcie, na którym widać, jak posłanka Joanna Lichocka z PiS pokazuje swoim przeciwnikom politycznym wymowny gest w postaci środkowego palca. Inni politycy opozycji zamieścili w sieci podobne zdjęcia:

Wszystko na temat:

Sejm Senat Polityka Politycy Polska Radio Telewizja Media Wszystkie tagiKomentarze: