× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Ardanowskiego

Redakcja Pinbook | 05-04-2019 | skomentuj

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Ardanowskiego

www.tvp.info

Oceń


Sejm odrzucił dzisiaj wniosek PO-KO o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Zarzucono mu niekompetencję oraz nieudolność w rozwiązywaniu problemów wsi. Zarzucono mu spowodowanie kryzysu na rynku wołowiny, obarczono go winą za rozwój choroby afrykańskiego pomoru świń oraz za upadek hodowli koni arabskich w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie. Kolejnym zarzutem jest także brak odpowiedniej pomocy w związku z ubiegłoroczną suszą.

W głosowaniu brało udział 423 posłów. 170 głosowało za udzieleniem wotum nieufności, ale różnica była spora - 233 posłów głosowało przeciw. 20 wstrzymało się od głosu.

  Zobacz także  


"Krowa, która ryczy, mało mleka daje"

To słowa premiera Morawieckiego, który skierował je do opozycji, proponując, że czas wziąć się do realnej pracy. Podkreślał również, że dzięki Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi polskie rolnictwo jest coraz bardziej nowoczesne i staje się coraz mocniej "fundamentem zdrowej polskiej gospodarki". Sam Ardanowski zarzekał się, że jest to wierutna bzdura i kłamstwo, które "szkodliwe jest dla polskiego rolnictwa".

Wszystko na temat: