×

Wyszukaj artykuł

„Słuchaj naukowców, a nie głąbów”

Arnold Schwarzenegger w towarzystwie osła i kucyka ostrzega przed koronawirusem [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 17-03-2020 | skomentuj

Arnold Schwarzenegger w towarzystwie osła i kucyka ostrzega przed koronawirusem [WIDEO]

wikipedia.org

OceńArnold Schwarzenegger niemal każdemu kojarzy się z rolami umięśnionych wojowników różnej maści – policjantów, żołnierzy, tajnych agentów, a także stworzonych do zabijania robotów. W rzeczywistości jednak aktor ma o wiele łagodniejsze usposobienie od swoich filmowych postaci. Ostatnio postanowił pójść śladem gwiazd i celebrytów, którzy w trosce o swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych pouczają, jak zachowywać się w czasie epidemii. Informują także, aby wystrzegać się fake newsów i słuchać się specjalistów, a nie osób nieposiadających żadnego autorytetu w dziedzinie epidemiologii. Były gubernator Kalifornii również zamieścił w sieci podobne nagranie, które mimo wszystko nieco odbiega od pozostałych.

  Zobacz także  


W Stanach Zjednoczonych koronawirusem zaraziło się już blisko 4 tysiące osób, z czego 70 zmarło.

Niecodzienne nagranie

Arnold Schwarzenegger zamieścił na swoim instagramowym profilu filmik, na którym widać, jak siedzi w swojej jadalni. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że towarzyszą mu przy stole mały kucyk o imieniu Whiskey i osioł Lulu. Aktor głaszcząc i karmiąc zwierzęta marchewkami apeluje do swoich fanów o zachowanie wszelkich wymaganych środków ostrożności:

Bądź ostrożny. Myj ręce. Słuchaj naukowców i ekspertów, a nie głąbów. Razem możemy spowolnić rozwój koronawirusa i uchronić się przed nim. Nie stołuj się w restauracjach. Ważne jest, aby ograniczyć wychodzenie, szczególnie dla kogoś, kto ma 72 lata. Po 65 roku życia nie możesz już wyjść z domu w Kalifornii. Więc zostajemy w domu i jemy tutaj.

  Zobacz także  


Apel o zachowanie umiaru

Schwarzenegger zwrócił również uwagę, żeby nie gromadzić zbyt wielkich zapasów, co przyczynia się obecnie do pustek na sklepowych półkach – może to bowiem być wielkim utrudnieniem dla osób, które aktualnie nie posiadają określonych produktów i ich rzeczywiście potrzebują:

Ważne jest, aby wyjaśnić, że nie ma aktualnych zaleceń, aby robić wielkie zapasy, jeśli nie mamy ku temu powodu. Chyba że sam być nosicielem, wtedy powinieneś natychmiast się odizolować i zgłosić po pomoc. Musimy unikać dużych publicznych zgromadzeń. Tych z nas, którzy nie muszą poddawać się przymusowej kwarantannie i mogą sporadycznie opuszczać dom, proszę, abyśmy zostawili papier toaletowy w spokoju i sprawili, aby zapasy na półkach supermarketów były dostępne dla tych, którzy tego naprawdę potrzebują.

Posłuchacie apelu Arnolda Schwarzeneggera?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

‪Stay at home as much as possible. Listen to the experts, ignore the morons (foreheads). We will get through this together.‬

Post udostępniony przez Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger)

Wszystko na temat:

Arnold Schwarzenegger Aktor Aktorzy Wirus Epidemia USA Instagram Internet Wszystkie tagiKomentarze: