× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Rząd zwiększa deficyt budżetowy.

Redakcja Pinbook | 05-04-2019 | skomentuj

Rząd zwiększa deficyt budżetowy.

tvn24.pl

Oceń


Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zwiększenie deficytu budżetowego z 0,5% do 2-3% PKB. Zapewnił jednocześnie, że rząd będzie starał się nie przekroczyć 3%, ponieważ takie są reguły Unii Europejskiej. Według premiera rząd stawia na uczciwość i wiarygodność, proponując Polakom rozwiązania takie jak obniżka podatku PIT, program 500+ czy zerowy podatek do 26 roku życia. Odwołując się do poprzedniej ekipy rządzącej, Morawiecki zwracał uwagę na dokonania swojego gabinetu i proponował rozwiązania na potencjalną następną kadencję.

Działania rządu spotykają się z mieszanymi opiniami. Popierający obecną rządową politykę cieszą się ze zmian i nowości, które proponuje premier. Część społeczeństwa jednak negatywnie odnosi się do zwiększenia deficytu i zarzuca rządowi politykę rozdawnictwa. W roku wyborczym podziały w społeczeństwie widoczne są szczególnie mocno, a wraz z postępującą kampanią zjawisko to tylko zyska na sile.

  Zobacz także  


„Z sercem na dłoni...”

"Z sercem na dłoni daliśmy wszystko co na ten moment jest możliwe" – mówi premier. Minister Finansów – Teresa Czerwińska – dodaje, że choć dziura budżetowa będzie dynamicznie się powiększać, to rząd postara się „znaleźć pieniądze”. Takie słowa z ust rządzących nie budzą raczej optymizmu, jednak rząd oceniony zostanie przez pryzmat efektu końcowego. Przypomnijmy, że budżet państwa liczy nawet na 1 mld złotych  wpływów z nowego podatku – cyfrowego. Dotyczyć on ma usług cyfrowych, które generują ogromne zyski za pomocą internetu. Płacić mają go np. Facebook, Google czy Amazon.

Wszystko na temat: