×

Wyszukaj artykuł

Mogli wyprodukować nawet 60 kg metamfetaminy

Rozbito grupę przestępczą, która z leków na kaszel wytwarzała narkotyki

Redakcja Pinbook | 27-11-2019 | skomentuj

Rozbito grupę przestępczą, która z leków na kaszel wytwarzała narkotyki

nadodrzanski.strazgraniczna.pl

OceńPolskiej Straży Granicznej udało się  przy pomocy czeskich służb rozbić międzynarodową grupę przestępczą, która z nielegalnie przewożonych lekarstw wytwarzała narkotyki. Pochodzący z Polski przestępcy przemycali z naszego kraju do Czech leki na przeziębienie i kaszel. Następnie, w ukrytym laboratorium pozyskiwali z nich substancje potrzebne do wytworzenia narkotyków i produkowali z nich metamfetaminę. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 33 do 50 lat.

  Zobacz także  


Na stronie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej widnieje informacja, że podejrzani usłyszeli zarzuty związane z naruszeniem zakazu zbycia produktów farmaceutycznych. Zastosowano wobec nich także środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.


Tysiące tabletek

Mężczyźni nielegalnie przewożone leki ukrywali w prywatnych samochodach, mieszkaniach i pomieszczeniach gospodarczych. W znalezionych tam kartonach znaleziono kilkaset tysięcy tabletek na przeziębienie i kaszel z pseudoefedryną, która była potrzebna do wyrobu metamfetaminy. Szacuje się, że z wywiezionych przez przestępców tabletek można było wytworzyć blisko 60 kg metamfetaminy, czyli 60 tysięcy porcji o wartości rynkowej ponad 7 mln złotych. Podobno proceder wytwarzania w ten sposób narkotyków trwał od kilku miesięcy. Służby zabezpieczyły też na miejscu 100 tysięcy złotych.


Wszystko na temat:

Straż Graniczna Czechy Narkotyki Przestępstwo Przemyt Wszystkie tagiKomentarze: