Jest już rozkaz

Rosja zamyka granicę z Chinami. Trwa walka z koronawirusem

Fotografia poglądowa

Jak informuje „Russia Today”, premier Rosji podpisał dzisiaj rozkaz o zamknięciu granicy z Chinami na dalekim wschodzie. Jest to efekt wydanych wczoraj przez Władimira Putina instrukcji, w których nakazał zrobić wszystko, co tylko możliwe, żeby nie pozwolić na dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa. Były one skierowane do rosyjskiego rządu, ministerstwa zdrowia oraz urzędu chroniącego prawa konsumentów Rospotriebnadzor. Prezydent Rosji mówił:

Dobrze wiemy, że praktycznie we wszystkich krajach świata, w tym w naszym kraju, co roku tracimy ludzi z powodu zapalenia płuc i grypy, dlatego mamy przed sobą wspólne zadanie zminimalizowania tych strat. (…) Jeśli chodzi o nowego koronawirusa, to specyfika polega na tym, iż jest to nowe zjawisko i powstaje pytanie, na ile jesteśmy gotowi na to wyzwanie.

Granica Rosji z Chinami ma długość 4250 km.

Sztab

Przed podjęciem decyzji o zamknięciu granic, premier Michaił Mishustin zatwierdził skład sztabu, którego celem jest powstrzymaniem koronawirusa przed rozprzestrzenianiem się na terytorium Rosji. Na jego czele stanęła wicepremier Tatiana Golikowa. W jego składzie znaleźli się także: szefowa Rospotriebnadzoru Anna Popowa, minister zdrowia Michaił Muraszko oraz szef ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Jewgienij Ziniczew. Premier Michaił Mishustin dzisiaj poinformował:

Rozkaz został podpisany dzisiaj i wszedł natychmiast w życie.

Dodatkowo, Rosja tymczasowo wstrzyma wydawanie wiz elektronicznych obywatelom Chin. Na razie na terenie Rosji nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na wirusa z Wuhan.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO