× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Rocznica katastrofy smoleńskiej – Polska 9 lat po tragedii

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

Rocznica katastrofy smoleńskiej – Polska 9 lat po tragedii

se.pl

Oceń


Równo 9 lat temu miał miejsce jeden z najczarniejszych dni w historii powojennej Polski. Wojskowy samolot Tu-154M rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Samolotem podróżowali m.in. posłowie, senatorowie, dowódcy Sił Zbrojnych RP, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie i Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. Na pokładzie w momencie katastrofy znajdowało się 96 osób, z których niestety żadna nie przeżyła.

  Zobacz także  


10 kwietnia jest więc datą szczególną w historii najnowszej Polski. Społeczeństwo szczególnie dziś jest podzielone, a spora jego część uważa, że wszystkie okoliczności tragedii nie zostały odpowiednio wyjaśnione. Niemal w całym kraju przygotowano obchody rocznicy. W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się apel pamięci. Prezydent Andrzej Duda udaje się na Wawel, by uczcić pamięć tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego przy jego grobie. W stolicy po uroczystej mszy świętej w intencji ofiar, oficjalne przemowy wygłoszą prezydent i Jarosław Kaczyński – brat tragicznie zmarłego. 

 

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz