×

Wyszukaj artykuł

Wynagrodzenie przekazał na szczytny cel

Robert Lewandowski wystąpił w kampanii społecznej kierowanej do dzieci [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 29-11-2019 | skomentuj

Robert Lewandowski wystąpił w kampanii społecznej kierowanej do dzieci [WIDEO]

AKPA

OceńRobert Lewandowski został twarzą kampanii społecznej prowadzonej przez stację Cartoon Network. Akcja pod hasłem „Bądź kumplem, nie dokuczaj” ma na celu  pokazanie dzieciom, na czym polega gra fair play oraz koleżeńskie zachowanie. W serii zamieszczonych na YouTube filmików, piłkarz opowiada o tym, dlaczego wybrał piłkę nożną, a także o relacjach panujących między piłkarzami na boisku. Nagrania mają formę wywiadu prowadzonego przez dzieci z Lewandowskim.

  Zobacz także  


Co znaczące, podobnie jak jego poprzednicy biorący udział we wcześniejszych edycjach kampanii, piłkarz nie wziął za nią wynagrodzenia – pieniądze będą przekazane na wybrany cel społeczny.


Pytania i odpowiedzi

W filmikach grające w piłkę dzieci zadają pytania Lewandowskiemu. Dotyczą one jego pasji, podejścia do osiągania sukcesów, relacji z innymi zawodnikami i uczciwej oraz honorowej gry. Piłkarz, zapytany w jednym nagraniu o początki jego przygody z piłką nożną, mówił:

Od małego zawsze kochałem grać w piłkę i zawsze marzyłem o tym, żeby grać na wielkich stadionach. Myślę, że to piłka chyba mnie wybrała, ponieważ mogłem też inne dyscypliny trenować, ale piłkę chyba kochałem z całego serca i to była miłość, od kiedy tylko pierwszy raz ją kopnąłem.

Zapytany z kolei o to, czy zawodnicy w drużynie piłkarza sobie dokuczają, Lewandowski odpowiedział:

Nie, nie robimy tego. Czasami sobie żartujemy, ale to wszystko na granicy tego, co możemy zrobić.

  Zobacz także  


Poniżej możecie zobaczyć filmik z kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”:

Wszystko na temat:

Robert Lewandowski Cele charytatywne Kampanie społeczne Dzieci Piłka nożna Sport Wszystkie tagiKomentarze: