Odjechał konkurencji!

Robert Lewandowski strzela w Lidze Mistrzów. Kolejne rekordy Polaka

Robert Lewandowski po raz kolejny zanotował świetny występ w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Polski napastnik udowodnił, że obecny sezon stanowczo należy do niego. We wtorkowy wieczór jego Bayern wybrał się do Belgradu. Niemiecka drużyna poradziła sobie na trudnym terenie bez większego problemu – Monachijczycy rozgromili Crvene Zvezdę aż 0:6. Lewandowski zaczął strzelanie dopiero w drugiej połowie – zdążył jednak wpisać się na listę strzelców aż czterokrotnie.

Materiały prasowe

Pierwsza bramka Lewandowskiego padła po rzucie karnym. W 52. minucie meczu obrońca serbskiego klubu zagrał ręką w szesnastce.  Sędzia pokazał na wapno, a Lewandowski pewnie wykorzystał rzut karny. Był to jednak dopiero początek show Polaka.

Cztery bramki i kolejne rekordy

Na strzelenie 4 bramek Lewandowski potrzebował zaledwie 14 minut – jest to nowy rekord Ligi Mistrzów. Dzięki swojemu występowi Polak został też najlepszym strzelcem Bayernu w historii występów klubu w Lidze Mistrzów. Napastnik umocnił się także na pozycji lidera w klasyfikacji zdobywców goli w tegorocznej edycji – ma już na koncie 10 trafień. Polak jest także obecnie drugim najskuteczniejszym graczem w historii bawarskiego klubu – wyprzedza go jedynie legendarny Gerd Müller.