×

Wyszukaj artykuł


Napastnik będzie operowany

Robert Lewandowski nie zagra w listopadzie?

Redakcja Pinbook | 05-11-2019 | skomentuj

Robert Lewandowski nie zagra w listopadzie?

AKPA

Oceń


Może się okazać, że Reprezentacja Polski będzie dość mocno osłabiona w listopadowych spotkaniach w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego, który musi poddać się operacji. Według informacji Przeglądu Sportowego, Lewandowski doszedł wcześniej do porozumienia z Jerzym Brzęczkiem – selekcjoner został poinformowany, że istnieje możliwość odpuszczenia przez napastnika listopadowego zgrupowania kadry. Warunkiem miało być wcześniejsze uzyskanie awansu do turnieju, które udało się wywalczyć już w październiku.

  Zobacz także  


Informacja nie jest na razie pewna – Lewandowski znajduje się na liście powołanych na listopadowe spotkania. Media podają, że możliwy jest także termin w końcówce roku – wówczas w pełni zdrowy Lewandowski wróciłby do gry już w 2020. 

Dlaczego Lewandowski musi poddać się operacji?

Jako pierwszy o operacji polskiego supersnajpera poinformował Mateusz Borek w programie Cafe Futbol:

Robert Lewandowski będzie musiał poddać się zabiegowi, który wykluczy go z gry na kilka-kilkanaście dni. To oznacza, że może nie zagrać w najbliższych meczach kadry

Przegląd Sportowy informuje, że napastnik boryka się z przepukliną pachwinową – to usunięcie miękkiego guza będzie wymagało kilkunastodniowej przerwy w grze i intensywnych treningach. Lewandowski jest filarem zarówno polskiej kadry, jak i monachijskiego Bayernu. Polski napastnik zachwyca w obecnym sezonie i miejmy nadzieję, że zachowa wysoką formę. 


Wszystko na temat:

Sport Robert Lewandowski Reprezentacja Wszystkie tagiKomentarze: