×

Wyszukaj artykuł

Niespodziewana rezygnacja

Kamil Majchrzak wycofał się z Australian Open!

Redakcja Pinbook | 16-01-2020 | skomentuj

Kamil Majchrzak wycofał się z Australian Open!

youtube.pl

OceńKamil Majchrzak nie weźmie udziału w mistrzostwach Australian Open, które rozpoczynają się 20 stycznia. Przyczyną jego rezygnacji jest kontuzja miednicy. Poinformował o tym jego trener Tomasz Iwański w mediach społecznościowych. Majchrzak kilka dni temu wystąpił w pierwszej edycji ATP Cup, gdzie przegrał mecz z Argentyńczykiem Guido Pellą. Następnie miał się zmierzyć z Marinem Cilicem, jednak walkę uniemożliwił mu doskwierający już wtedy ból. Ostatecznie zrezygnował gry i zastąpił go Kacper Żuk.

  Zobacz także  


Kamil Majchrzak, który był sklasyfikowany na 97. miejscu, oczekiwał na liście rezerwowych do zakwalifikowania się do głównej drabinki turnieju bez eliminacji. Dzięki poprzedniej rezygnacji takich tenisistów, jak Kei Nishikori, Jared Donaldson, Ołeksandr Dołgopołow, Lucas Pouille i Juan Martin Del Potro, naszemu tenisiście udało się zakwalifikować do turnieju głównego.

Stracona szansa

Kwalifikacja to turnieju głównego była wielkim szczęściem i szansą dla Majchrzaka. Niestety, doznana kontuzja przekreśliła mu możliwość wystąpienia na Australian Open. Trener 24-latka poinformował na Facebooku:

To jeden ze smutniejszych dni, w mojej tak zwanej "karierze" trenerskiej, chociaż wiem o możliwości takiej decyzji od 10 dni..Z uwagi na kontuzję, Kamil został zmuszony, do wycofania sie z Australian Open. Jest to tym smutniejsze, że zostały zrealizowane ( z tygodniowym wprawdzie opóźnieniem) wszystkie cele założone na rok 2019.

  Zobacz także  


Leczenie

Trener zaznaczył również że kontuzja Polaka jest wyjątkowo nietypowa i zaskakująca. Podkreślił jednak, że są też pozytywne strony – postawiono już diagnozę i szybko rozpocznie się leczenie:

Kontuzja dziwna i niestandardowa (jak cały Kamil), nie dająca jakichkolwiek wcześniejszych objawów, czyli stress fracture.. ale nie w kościach stopy czy ręki, a miednicy..Zdiagnozowanie tego urazu, którego wszelkie symptomy wskazywały na problem z którymś z nerwów okolic lędźwiowych zajęło lekarzom ATP trzy dni i trzy rezonanse.. A teraz pozytywy: wszyscy lekarze zgadzają się co do miejsca urazu i sposobu leczenia-nie ma rozbieżności to bardzo ważne (...). Kamil jestem z Tobą, choć już w Polsce od kilku dni

Po rezygnacji Majchrzaka, do drabinki mężczyzn wszedł Hubert Hurkacz.

 

Wszystko na temat:

Sport Tenis ziemny Australia Kamil Majchrzak Facebook Wszystkie tagiKomentarze: