Będzie ratował księżniczkę w opałach

Ryan Reynolds wystąpi w adaptacji gry „Dragon’s Lair”

Netflix zamierza stworzyć filmową adaptację gry wideo, która była popularna w latach osiemdziesiątych. Gra „Dragon’s Lair” po raz pierwszy ukazała się w 1983 roku. Jej twórcami byli Rick Dyer oraz Don Bluth, który odpowiadał za grafikę i jako animator pracował wcześniej dla wytwórni Walta Disneya. Gra okazała się wielkim sukcesem i już rok później powstała jej kontynuacja zatytułowana „Dragon’s Lair 2”. Gracze mogli śledzić losy rycerza o imieniu Dirk the Daring, który przybył do zamku złego czarownika Mordrocka, w którym zły smok Singe więzi księżniczkę Daphne. Gra z czasem zyskała miano kultowej, a ostatnio mogliśmy nawet zobaczyć, jak grają w nią bohaterowie serialu „Stranger Things”.

wikipedia.org

Już od blisko 40 lat trwają próby ekranizacji tej klasycznej gry. Wprawdzie w 1984 roku powstał na jej podstawie serial animowany, ale zakończył się na pierwszym sezonie.

Reynolds w roli rycerza

Wszystko wskazuje na to, że marzenia fanów o ujrzeniu przygód Dirka w filmowej adaptacji w końcu się spełnią. Film na podstawie gry „Dragon’s Lair” zamierza w najbliższym czasie stworzyć gigant streamingowy Netflix. Jak donosi serwis Deadline, w głównej roli ma wystąpić znany z „Deadpoola” Ryan Reynolds i obecnie trwają ustalenia dotyczące szczegółów jego postaci.To będzie już trzeci film Netflixa z udziałem hollywoodzkiego aktora. Niespełna rok temu wystąpił on w filmie akcji „6 Underground”. Z kolei w tym roku ma się na platformie streamingowej ukazać najnowszy film „Red Notice”, w którym Reynolds zagrał u boku Dwayne Johnsona i Gal Gadot.

Za scenariusz do filmu „Dragon’s Lair” będą odpowiedzialni bracia Dan i Kevin Hageman. Produkcją zajmować się będą Trevor Engelson, Roy Lee, Don Bluth, Jon Pomeroy i Gary Goldman. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie reżyserował nową produkcję, ani kiedy odbędzie się jej premiera.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO